DAJ CYNK

Rośnie zagraniczna sprzedaż Maxcomu

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3322

Maxcom chwali się wzrostem sprzedaży w Europie i Afryce oraz planuje ekspansję do obu Ameryk.Maxcom chwali się wzrostem sprzedaży w Europie i Afryce oraz planuje ekspansję do obu Ameryk.

W ostatnim roku śląskiej firmie udało się zwiększyć sprzedaż we Włoszech, Portugalii, Rumunii, Czechach, Wielkiej Brytanii oraz na Słowacji i Ukrainie. Udało się również zadebiutować w Maroku i Nigerii. Dobre wyniki w tych dwóch krajach skłoniły przedsiębiorstwo z Tychów do planów wejścia na inne afrykańskie rynki.

Wiceprezes Maxcomu Andrzej Wilusz twierdzi, że wolumeny eksportowe stale rosną, ale z uwagi na rozszerzenie działań Maxcom o dystrybucję smartfonów Meizu w Polsce, wartościowo, nie przekroczą w tym roku 50 procent sprzedaży.

Maxcom rozwija też swoje plany dotyczące obu Ameryk. W tym celu oprócz berlińskich targów IFA, logo firmy będzie można zobaczyc na targach MWC Americas. Poza współpracą z partnerami z tamtych rejonów, Maxcom planuje pokazać tam swoje produkty. Będą to modele Maxcom MK241 oraz Maxcom MK281 czyli klasyczne telefony z oprogramowaniem KaiOS, smartfon Maxcom MS459 Harmony oraz wzmocniony smartfon Maxcom MS571. Będzie też paleta telefonów Comfort oraz Clasic czy wielofunkcyjne zegarki w wersji Smart.

Zobacz: Maxcom na IFA2018
Zobacz: Maxcom rozpoczyna sprzedaż smartfonów Meizu
Zobacz: Google inwestuje 22 miliony dolarów w KaiOS - system na proste telefony

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Maxcom, wł

Tagi: maxcom
Przewiń w dół do następnego wpisu