DAJ CYNK

Rośnie popularność muzycznych serwisów streamingowych

04.12.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4880

Ważne 2

3

Użytkownicy smartfonów coraz chętniej sięgają po aplikacje do streamingu muzyki. W ostatnim roku ich popularność wśród posiadaczy urządzeń z Androidem wzrosła o 25%.

Użytkownicy smartfonów coraz chętniej sięgają po aplikacje do streamingu muzyki. W ostatnim roku ich popularność wśród posiadaczy urządzeń z Androidem wzrosła o 25%.

Obecnie najpopularniejszym serwisem muzycznym na świecie jest Spotify. W czerwcu 2015 roku korzystało z niego 20 mln płatnych subskrybentów, podczas gdy z Apple Music i Deezera odpowiednio 6,5 oraz 6,3 mln. Ze Spotify najchętniej korzystają użytkownicy zarówno Androida, jak i iOS. Co ciekawe, pierwsza piątka najpopularniejszych aplikacji dla obu systemów jest taka sama.

Rosnąca popularność serwisów muzycznych, to jednocześnie wzrost przychodów dla ich właścicieli. Porównując III kwartał 2014 roku z analogicznym okresie bieżącego roku, przychody z 10 najpopularniejszych aplikacji do streamingu muzyki wzrosły o 105%. W kwestii przychodów również króluje Spotify.

Ze streamingu muzyki najchętniej korzystają osoby w wieku 25-44 lata, ale pod względem zużycia transferu przegrywają oni z młodszą grupą wiekową 13-24 lata.

Przyszłość streamingu muzyki może należeć do serwisu YouTube, dzięki YouTube Red. Do tej pory na przeszkodzie w wygodnym słuchaniu muzyki w serwisie stał brak możliwości minimalizowania aplikacji. Mimo wszystko dla wielu osób i tak jest to cały czas główne źródło muzyki, zarówno w urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych.

Źródło tekstu: App Annie; wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~
0

2015-12-07 10:03:47

@22: W końcu spolszczyli? Nie wiedziałem. Długo ignorowali Polaków, pomimo świadczenia usługi w Polsce...

Odpowiedz

23. ~Aimudo
0

2015-12-06 20:15:29

Ludzie ogarnijcie sie, nie sama PL Swiat zyje. Brak PL Interface to nawet plus w porownaniu do tego w jaki sposob niektorzy programisci staraja sie apki przetlumaczyc. (y)

Odpowiedz

22. ~
1

2015-12-06 14:03:43

@15 brak polskiego interfejsu w tidal? Wt?

Odpowiedz

21. ~ql
0

2015-12-06 00:27:38

to wyżej to oczywiście do @19 ;-)

Odpowiedz

20. ~ql
0

2015-12-06 00:26:58

@15: zmartwię Cie, już od dawna nie pobierają opłat "videostreaming"za streaming muzyki spotify itp. oraz youtube, zdarza się jedynie przy streamingu z kamer wykorzystując stary protokół .3gpp i też nie zawsze

Odpowiedz

19. ~
0

2015-12-05 23:53:22

To bardzo dobra informacja dla Plusa. Już tam pewnie zacierają ręce na myśl ileż to osób wpadnie zupełnie nieświadomie na 49gr/min za videostreaming i wystawią takim klientom później faktury na 500 albo 1000 zł.

Odpowiedz

1

2015-12-05 22:50:36

Spotify może ma największą liczbę użytkowników ale ile de facto posiada każdy z nich w ramach płatnych premium? To jest chyba istotne. Spotify jest standardowo instalowane na wielu urządzeniach. Ja na razie słucham francuskiego Deezer/''a i generalnie to denerwuje mnie jedna rzecz. Pomimo, że za to coś płacę to dość często niektóre ścieżki na albumach nie są dostępne w Polsce (i to przeważnie te co chce się posłuchać). Czasami ratuje VPN ale nie zawsze. Do jakości się przyczepić nie można bo jest 320kbs co jak wiadomo daje świetny odsłuch. Chyba Tidal daje też opcję FLAC ale nie wiem dokładnie. Wimp dawało to ci chyba też.

Odpowiedz

17. Rafalpl
0

2015-12-05 20:03:32

Spotify dzięki PlayStation ma większa bazę aktywnych użytkowników.

Odpowiedz

16. kwistas
0

2015-12-05 13:29:00

Korzystam z Spotfy, przesiadłem się z Muzyki Google Play i jest zdecydowanie lepiej pod względem jakości i nowości, przygodę, e streamingiem zaczynalem od Wimp, niestety odpadł ze względu na słabą bibliotekę. Ostatnio podchodzilem do Tidala czyli tak naprawdę Wimp i nadal nie jest ciekawie, mało nowości, jedyny plus, że jak się jest abonentem Play to jest za darmo, niestety mi zasięg Play nie odpowiada.

Odpowiedz

15. ~
1

2015-12-05 11:44:15

@14: Nikt nie bierze pod uwagę marginesu na poziomie błędu statystycznego. Zresztą z czym do ludzi - brak polskiego interfejsu, mniejsza baza artystów niż Spoitfy czy nawet Deezer.

Odpowiedz

14. ~schilack
1

2015-12-05 10:02:37

Dlaczego nie ma ani słowa o Tidal? Trochę subskrybentów ma..

Odpowiedz

12. ~asd
0

2015-12-05 01:22:32

A pozniej sie wszyscy dziwia ze sa slabe transfery internetu mobilnego. Jednak mp3 i plyty to jest to

Odpowiedz

11. ~wojak Szwejk
-9

2015-12-04 23:14:21

A cóż to za news? Po co komu jakieś streamingi? Jaki związek z telekomunikacją? Już nie mówią o technice (wiem, że z nią cienko na Telepolis), ale nawet do takiej przedszkolnej telokomunikacji ma to się nijak.

Odpowiedz

10. Micho
-1

2015-12-04 22:25:54

A na czym oni zarabiają? Na darmowym streamingu? Przecież nawet reklam nie ma.

Odpowiedz

2015-12-04 21:58:16

tidal w play prawie darmo w innych sieciach też można coś ciekawego wyszukać, internet jest prawie wszędzie i mobilny i stacjonarny, wystarczy zainteresować się taką możliwością słuchania nie tylko muzyki.

Odpowiedz