DAJ CYNK

Prawie 550 sieci HSPA na całym świecie

15.02.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3350

Ważne 6

0

GSA poinformowała, że na świecie działa już 547 sieci oferujących transmisję danych w technologii HSPA.

GSA poinformowała, że na świecie działa już 547 sieci oferujących transmisję danych w technologii HSPA. HSPA oznacza, że sieć udostępnia HSDPA (szybką transmisję danych do klienta) oraz HSUPA (szybką transmisję danych od klienta).

Według danych GSA (Globar mobile Suppliers Association), obecnie na świecie działa komercyjnie 547 sieci HSPA w 205 krajach. Ponad 66% z tych sieci pracuje w standardzie HSPA+ (min. DL 21 Mb/s), jest to 363 sieci w 157 krajach. Jeszcze szybsza wersja technologii, czyli DC-HSPA+ (DL 42 Mb/s) dostępna jest w 159 sieciach w 83 krajach.

Na świecie jest też 261 operatorów, których sieci mają wdrożoną technologię HSUPA wspierającą prędkość 5,8 Mp/s, natomiast w 18 sieciach można korzystać już z prędkości 11,5 Mb/s.

Źródło tekstu: GSA, wł

Tagi: GSA hspa
Komentarze
Zaloguj się
19. ~@18
1

2014-02-16 18:33:31

Tak się tylko mówi, że jest limit 200 GB miesięcznie. To znaczy niby jest, ale gdy przekroczysz te 200 GB prędkość zwalnia do 2 Mb/s, więc to jest tak, jakby go w ogóle nie było, bo przy 2 Mb/s można nadal normalnie korzystać z internetu, to w końcu nie jest 32 kb/s

Odpowiedz

18. ~Punk
0

2014-02-16 00:38:48

Dlatego nie mam internetu z Plusa, ani tym bardziej z Play gdyź te limity mogą sobie wsadzić wiadomo gdzie. Puki nie będzie minimum 200 GB na dzień plus nocny transfer za free to nie przejdę na mobilny internet, jedynie mam pakiet 2.5 GB internetu w smartfonie po to by czasem wejść na internet czy GG będąc w drodze.

Odpowiedz

17. goral2099
1

2014-02-15 19:57:52

No przy ofertach też masz podaną prędkość wyraźnie...ogólnie też mi się ograniczenia prędkości nie podobają - fajnie by było ich nie mieć. Po prostu wybrałem "mniejsze zło". Takie ograniczenie mi nie przeszkadza. :) A co do reklam i marketingu... na reklamie Play nie zobaczysz słowa o prędkości, natomiast na reklamie Plusa słowa o limicie... trzeba wszystko sprawdzać dokładnie przed zakupem i wertować regulaminy... :)

Odpowiedz

16. Hose
-1

2014-02-15 19:33:24

Tylko tu masz jasno powiedziane o limicie ilości danych, Play limit prędkości wygodnie pomija. To jakby mówić możesz pędzić naszą najnowszą autostradą za darmo... tylko zamiast 150km/h jakieś 10km/h ;-)

Odpowiedz

15. goral2099
1

2014-02-15 19:14:54

Operatorzy tłumaczą wszelkie ograniczenia, "zapychaniem" sieci przez użyszkodników. Wolę jednak ograniczenie prędkości, niż ilości przesłanych danych. A jak nazwać "multimedialne" oferty LTE z limitem 1 czy 2GB? Nie jest to chamstwo i "chłyt matetingowy"? Przecież jak taki klient zacznie oglądać film HD albo kupi grę na Steamie, to przy prędkości powiedzmy 100Mb/s...szybko się zdziwi. :)

Odpowiedz

14. Hose
-1

2014-02-15 18:56:45

@13 - Oczywiście masz rację, lepiej mieć 200GB niż 10GB i z tym zgadzam się całkowicie. Chodzi mi jednak o reklamę 4G LTE, prawda że brzmi dumnie? Jasne że tak "brzmi" tylko jak 10Mb/s można nazywać 4G LTE...

Odpowiedz

13. goral2099
1

2014-02-15 17:51:50

Ja osobiście wolę mieć 200 GB z prędkością 10 Mb/s niż 10GB z prędkością 150Mb/s. Coś za coś. Jeżeli Play nie będzie dawał większych paczek danych niż konkurencja to ograniczenie prędkości straci sens z mojego punktu widzenia i zmienię dostawce. Ale jak na razie dają. :)

Odpowiedz

12. ~Calm7
-1

2014-02-15 17:44:53

11). Ja bym to nazwał chamstwem, ale pies ich trącał...

Odpowiedz

11. Hose
-1

2014-02-15 17:15:29

@10- Może coś na poparcie? Ależ proszę: https://www.play.pl/uslugi/wyzsza-predkosc/ http://www.play.pl/uslugi/pakiet-internet-formula-minimax/ Jak to się ma do "katalogowej" prędkości 4G LTE ? Równie dobrze można ludziom do domu światłowody podłączać, reklamować w telewizorze możliwy transfer jako parę Gb/s a dostarczać a obcinać to i rzeczywiście dostarczać parę Mb/s. Hipokryzją jest reklamować się jako najnowsza sieć 4G LTE a dostarczać klientowi 4Mb/s

Odpowiedz

9. ~
0

2014-02-15 11:03:02

A tu Polska http://www.netindex.com/download/2,2/Poland/

Odpowiedz

7. ~
0

2014-02-15 10:57:26

Dławi w godzinach szczytu w centrum miast, i na granicy zasięgu lub poza zasięgiem - jednak ludzi to mylą z przeciążeniem, choć w teorii taki modem lub telefon nie powinien się usilnie logować do technologii poza zasięgiem wewnątrz.

Odpowiedz

6. Hose
0

2014-02-15 10:49:35

Ciekawe czy jeszcze któraś z sieci dławi prędkość transmisji, jeśli tak to jak bardzo? pewnie korony w dławieni transferu i tak nikt nie odbierze sieci Play 4G LTE.

Odpowiedz

5. iperyt
1

2014-02-15 09:34:06

@4 http://www.youtube.com/watch?v=ymLjcFg8cDg Poszperasz znajdziesz więcej sieci z byłego ZSRR.

Odpowiedz

4. ~
0

2014-02-15 03:50:10

a jakie prędkości w Soviet Union :) ?

Odpowiedz

3. ~
0

2014-02-15 02:23:38

Literówka HSUPA od klienta :)

Odpowiedz