DAJ CYNK

Poczta Polska przyjęła już 150 tys. takich wniosków

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Poczta Polska wniosek o dofinansowanie 150 tysięcy

Przez niemal 2 miesiące Poczta Polska przyjęła ponad 150 tys. wniosków o dofinansowanie zakupu dekodera lub telewizora DVB-T2. Bony w postaci kodów wydawane są od 21 marca 2022 roku.

Złożenie wniosku o dofinansowanie na zakup odbiornika cyfrowego, zgodnego z DVB-T2/HEVC, możliwe jest albo przez Internet, na stronie gov.pl albo w placówkach Poczty Polskiej, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na uzyskanie świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego, umożliwiającego odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie nadawania, jest wizyta w urzędzie pocztowym albo jego filii. W ten sposób złożono już ponad 150 tys. wniosków.

Zobacz: Ktoś podszywa się pod Pocztę Polską. Uważaj, bo stracisz pieniądze
Zobacz: Bank Pocztowy pozwoli Ci wyrzucić plastik

Polacy niezmiennie chętnie odwiedzają placówki pocztowe i składają wnioski o dofinansowanie do zakupu odbiornika. Nasi pracownicy pomagają w wypełnieniu niezbędnych dokumentów oraz przekazują bon w postaci kodu, który można wykorzystać w sklepach biorących udział w akcji. Dziennie obsługujemy ok. 5 tys. wniosków, zatem na dniach możemy przekroczyć próg 200 tys. Pomimo imponujących liczb, proces odbywa się szybko i sprawnie.

– powiedział Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej

Poczta Polska 150000 baner

Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od jego rodzaju i wynosi 250 zł w przypadku telewizora oraz 100 zł w przypadku dekodera.

W Polsce przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywa się regionalnie, w czterech etapach. Pierwsze przełączenia rozpoczęły się 28 marca w województwach dolnośląskim i lubuskim, ostatnie przełączenie nastąpi 27 czerwca tego roku. Zakup odbiorników z dofinansowaniem jest możliwy już w ponad 2600 punktów sprzedaży, zlokalizowanych w całym kraju.

Zobacz: Telewizor do wymiany. Ponad 1,5 mln Polaków grozi utrata sygnału
Zobacz: Rząd straszy kontrolami, chodzi o telewizor

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Konektus Photo / Shutterstock.com, Poczta Polska

Źródło tekstu: Poczta Polska