DAJ CYNK

Bank Pocztowy pozwoli Ci wyrzucić plastik

Marian Szutiak

Płatności bezgotówkowe

Bank Pocztowy nowość karta wirtualna Mastercard

Bank Pocztowy wprowadza nową wirtualną kartę płatniczą Mastercard. Będzie ona wydawana wyłącznie w formie cyfrowej, bez plastikowego odpowiednika. Kartą wirtualną będzie można dokonywać płatności bezpośrednio po złożeniu wniosku o kartę.

Nowa karta wirtualna Banku Pocztowego będzie występować w postaci zapisu elektronicznego w bankowości internetowej, ale będzie miała jednocześnie wszystkie cechy karty plastikowej, czyli numer, datę ważności oraz kod zabezpieczający CVC2, co umożliwi dokonywanie transakcji internetowych. Karta jest stworzona również do płatności mobilnych. Po dodaniu do wybranego portfela cyfrowego dostępnego w ofercie Banku Pocztowego (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz Xiaomi Pay) będzie można dokonywać nią transakcji zbliżeniowych i wypłacać gotówkę z bankomatów wyposażonych w funkcję zbliżeniową.

Zobacz: Zmiany w Banku Pocztowym: Będzie mojeID, nie wyślesz przekazu do Rosji
Zobacz: Bank Pocztowy przedłuża ważną umowę. Chodzi o pieniądze z zagranicy

Największą zaletą karty wirtualnej jest to, że fizycznie jej nie ma. Karta dedykowana jest portfelom cyfrowym, dzięki czemu mamy ją zawsze przy sobie i nie musimy się martwić, że ją zgubimy lub że zostanie skradziona. Ecommerce nie potrzebuje plastiku, dlatego brak fizycznej postaci to również troska o ekologię i bezpieczeństwo. Karta wirtualna, którą wprowadzimy do naszej oferty jeszcze w tym miesiącu to kolejny krok w  cyfrowej transformacji Banku Pocztowego.

– powiedział Marcin Ledworowski, członek Zarządu Banku Pocztowego odpowiadający za biznes oraz IT

Bank Pocztowy karta wirtualna

Debetowych kart wirtualnych bez plastiku na rynku polskim jest wciąż niewiele. Bank Pocztowy twierdzi, że jego karta będzie trzecim tego typu produktem na rynku. Dodatkowo, karta Banku Pocztowego będzie zawierała pakiet ubezpieczeń. Obejmą one utratę towaru zarówno w wyniku kradzieży, zalania czy pożaru. Karta wirtualna Banku Pocztowego będzie umożliwiała także przedłużenie o rok gwarancji na wszystkie produkty AGD/RTV oraz elektroniczne, na przykład smartfony. Klient będzie mógł również wnioskować o zwrot różnicy między kwotą zapłaconą za towar, a niższą ceną identycznego produktu w ciągu 30 dni od zakupu. Minimalna różnica w cenie to 200 zł. Ubezpieczeniami będą objęte zakupy dokonane zarówno w Internecie, jak również stacjonarnie. Właściciel karty wirtualnej będzie mógł też skorzystać z programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne Chwile.

Wniosek o wydanie karty będzie można złożyć przez bankowość internetową i mobilną Banku Pocztowego, w placówkach stacjonarnych Banku i Poczty Polskiej oraz za pośrednictwem Infolinii.

Zobacz: PKO BP chwali się dużą nowością. Konkurencja może pozazdrościć
Zobacz: Mastercard i BillTech ułatwią Polakom cykliczne opłacanie rachunków

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Robson90 / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Bank Pocztowy