DAJ CYNK

PKO BP chwali się dużą nowością. Są jedyni w Polsce

Marian Szutiak

Płatności bezgotówkowe

PKO BP chwali się dużą nowością. Konkurencja tego nie ma

PKO Bank Polski udostępnił swoim klientom indywidualnym i firmowym płatności SwatchPAY!. Dzięki temu posiadacze wszystkich kart Visa i Mastercard mogą płacić zbliżeniowo za pomocą zegarków marki Swatch.

Płatności SwatchPAY! są obecnie oferowane tylko w wybranych krajach, w tym w Polsce, a także w Szwajcarii, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz krajach skandynawskich. Usługa jest jednak akceptowana na wszystkich terminalach płatniczych na świecie, które przyjmują płatności zbliżeniowe kartami organizacji Mastercard i Visa. PKO Bank Polski chwali się, że jest pierwszym bankiem w Polsce, który udostępnia SwatchPay! dla kart z logo Visa. SwatchPAY! dla kart Mastercard pojawił się w Polsce na przełomie 2020 i 2021 roku.

Zobacz: PKO BP z ograniczeniami. Do tych banków nie zrobisz przelewów
Zobacz: PKO BP z kolejną nowością. Sprawdź zanim zapuka komornik

Chcemy, by nasi klienci mogli na co dzień korzystać z najbardziej innowacyjnych i najwygodniejszych rozwiązań, umożliwiających bezpieczne zarządzanie finansami. Widzimy jak bardzo rośnie zainteresowanie klientów alternatywnymi metodami dla tradycyjnych płatności. Jestem przekonana, że proste, poręczne i bezpieczne płatności SwatchPAY! przypadną im do gustu i będą z nich aktywnie korzystać. Powiązanie karty z zegarkiem i samo płacenie jest łatwe, bo zegarek działa dokładnie tak samo, jak plastikowa, zbliżeniowa karta płatnicza – wystarczy go przyłożyć do terminala. Z pewnością nowe rozwiązanie znajdzie wielu zwolenników wśród klientów PKO Banku Polskiego. A dla mnie osobiście sam zegarek jest codziennym i stylowym uzupełnieniem dla sportowego zegarka, który zakładam, gdy ruszam na rowerową wyprawę.

– powiedziała Edyta Tararuj, dyrektor Biura Rozwoju Produktów w PKO Banku Polskim

Jest nam niezmiernie miło powitać PKO Bank Polski w elitarnym gronie banków wspierających naszą technologię SwatchPAY!. Wyrażamy głębokie przekonanie, że jego klienci będą zadowoleni z możliwości, jakie oferują nasze niepowtarzalne i niezawodne zegarki Swatch – są połączeniem ciekawego designu z unikalną funkcją płatności zbliżeniowych.

– powiedziała Paulina Galińska, Brand Director Swatch, Flik Flak

PKO BP SwatchPAY! baner

SwatchPAY! – jak skorzystać?

Aby skorzystać z płatności SwatchPAY!, należy dodać kartę płatniczą PKO Banku Polskiego do zegarka Swatch, który obsługuje ten system płatności. Jeśli klient ma smartfon z systemem Android lub iOS oraz z łącznością NFC, może w swoim telefonie dodać kartę do płatności zegarkiem. W tym celu wystarczy zainstalować aplikację SwatchPAY! App by wearonize (dostępną także w języku polskim), utworzyć konto w aplikacji i postępować zgodnie z instrukcją. Można też dodać kartę do zegarka w sklepie stacjonarnym Swatch lub podczas zakupu w sklepie internetowym tej firmy (szczegóły pod tym adresem).

Jeden zegarek Swatch może być powiązany w danej chwili tylko z jedną kartą płatniczą, ale jedna karta może być powiązana z jednym lub z kilkoma zegarkami tej marki.

SwatchPAY! działa jak karta płatnicza – wystarczy przybliżyć zegarek do czytnika w terminalu zbliżeniowym. Nie trzeba zegarka wybudzać czy włączać opcji płatności. Płatności powyżej 100 złotych (lub płatności za granicą, gdy przekraczają limit płatności zbliżeniowych w danym kraju) wymagają potwierdzenia na terminalu kodem PIN do dodanej karty. W przypadku zgubienia lub kradzieży zegarka w każdej chwili klient może zablokować lub usunąć kartę w aplikacji SwatchPAY! lub za pośrednictwem infolinii PKO Banku Polskiego – płatność zegarkiem będzie wtedy niemożliwa.

Zobacz: Bank Pekao z nowymi funkcjami. Co tym razem?
Zobacz: Comfino pomoże sfinansować zakupy w e-sklepach PrestaShop

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Anna Rymsza / Telepolis, PKO BP

Źródło tekstu: PKO BP