DAJ CYNK

Plus może odetchnąć. Kara została zmniejszona

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Plus UOKiK niższa kara sąd wyrok

Polkomtel zaoszczędzi nieco pieniędzy. Sąd apelacyjny zmniejszył jedną z kar nałożonych na operatora sieci Plus przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o prawie 34 miliony złotych.

Opłata za streaming wideo

Pod koniec 2019 roku UOKiK nałożył na spółkę Polkomtel, operatora sieci Plus, karę w wysokości 50,6 miliona zł. Urząd ustalił, że konsumenci nie mogli w pełni korzystać z ofert Bezpieczny InternetNielimitowany Internet oraz Pakiet non stop. Było to spowodowane tym, że Polkomtel od 2013 roku pobierał dodatkowe opłaty (0,40 zł za minutę) za słuchanie radia on-line oraz oglądanie filmów i innych treści w Internecie. UOKiK stwierdził, że abonenci powinni mieć dostęp do wszystkich portali w ramach posiadanego pakietu, co wynikało z zasady otwartego Internetu: każdy konsument powinien móc korzystać ze wszystkich jego zasobów na równych i niedyskryminacyjnych warunkach.

Zobacz: UOKiK nałożył wysoką karę na operatora sieci Plus. Tym razem poszło o opłaty za streaming wideo

Polkomtel odwołał się od decyzji UOKiK do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który podtrzymał karę i jej wysokość. Operator sieci Plus zaskarżył ten wyrok do sądu apelacyjnego.

Zobacz: Plus przegrał w sądzie i musi zapłacić ponad 50 mln zł kary

Sąd apelacyjny obniżył karę

Sąd wyższej instancji również utrzymał karę nałożoną na Polkomtel przez UOKiK, ale obniżył jej wysokość do 16,8 miliona zł. To o 33,8 mln zł mniej niż oryginalna wysokość kary. Wyrok jest prawomocny, więc Polkomtel musi zapłacić.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Lech Okoń / Telepolis.pl

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Przewiń w dół do następnego wpisu