DAJ CYNK

Play: Blokada telefonu, gdy nie spłacasz rat

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 48531

Play: Blokada telefonu, gdy nie spłacasz rat

Play dołączył do operatorów Plus, T-Mobile i Orange, wprowadzając nowe zasady sprzedaży urządzeń na raty. Tak jak i konkurencja, Play będzie blokował IMEI w przypadku niespłacania rat przez kupującego.

Niepłacenie należności przy zakupie urządzeń na raty najwyraźniej stało się poważnym problemem dla operatorów, bo po niedawnych zmianach w regulaminie Orange, gdzie pojawił się zapis o blokadzie IMEI, na podobne kroki zdecydował się Play. Na blogu fioletowego operatora pojawił się wpis, w którym nie zabrakło gorzkich słów o nieuczciwych klientach:

Są jednak takie przypadki, gdzie tej dobrej woli ze strony kupujących po prostu nie ma i nie wywiązują się ze swoich zobowiązań, najczęściej celowo. Wielokrotnie przypominamy o płatności, powołujemy się na nasze umowy, a w uzasadnionych przypadkach sprawę przekazujemy firmom windykacyjnym czy odpowiednim organom.

Play chce zniechęcić nieuczciwe osoby, które wybierając oferty operatora, od razu zakładają, że nie spełnią zobowiązania ratalnego. Dlatego fioletowa sieć wprowadziła blokadę IMEI kupionego smartfonu w przypadku niespłacania rat przez kupującego. 

Zobacz: Orange blokuje telefony, jeśli nie spłacasz rat. Nowy regulamin

Jak przekonuje Play, dla klientów, którzy postępują według umówionych zasad i regularnie dokonują płatności, absolutnie nic się nie zmienia. Nowego rozwiązania powinny za to obawiać się osoby, które chcą wykorzystać możliwość otrzymania telefonu z bardzo niską opłatą na start i liczą na brak konsekwencji po złamaniu warunków umowy.

Zobacz: Play zachęca do przenoszenia numerów. Zapłaci nawet 9 rat za smartfon

Odpowiednie zapiski znalazły się w regulaminach umów sprzedaży na raty, jednak w tej chwili na stronie operatora dokumentów uwzględniających tej zmiany nie ma. Nowe zasady ratalnej sprzedaży i blokady IMEI w Play pozostają więc nieco niejasne. Gdy operator udostępni nowe regulaminy, uzupełnimy o te szczegóły naszą informację.  

I tak jak u innych telekomów, trzeba brać pod uwagę, że klient nie jest właścicielem urządzenia aż do zakończenia spłacania rat. Ta zasada pozwala operatorowi na stosowanie takich środków jak blokada IMEI.

Zobacz: Nie płacisz rat? Plus zablokuje Ci telefon
Zobacz: T-Mobile blokuje telefony, jeśli klient nie spłaca rat

Ankieta
44%
20%
34%
2%

Wszystkich głosujących: 1310

Źródło ankiety: Play: Blokada telefonu, gdy nie spłacasz rat

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Blog Play

Przewiń w dół do następnego wpisu