DAJ CYNK

Nie płacisz rat? Plus zablokuje Ci telefon

orson_dzi

Taryfy, promocje, usługi

Powoli potwierdzają się informacje sprzed kilku dni - Plus blokuje numery IMEI telefonów, za które nie są opłacane raty.Powoli potwierdzają się informacje sprzed kilku dni - Plus blokuje numery IMEI telefonów, za które nie są opłacane raty.

Od kilku dni po sieci krąży informacja o nakładaniu blokad na telefony kupione w ofercie ratalnej Plusa. W przypadku braku spłaty rat za telefon operator blokuje numer IMEI urządzenia. Blokada jest zdejmowana w przypadku spłacenia zaległej raty.

Napisał do nas w tej sprawie jeden z czytelników, który kupił w komisie Samsunga Galaxy S7 Edge. Smartfon z kompletem dokumentów, naprawiany (wymiana płyty głównej, ekranu i akumulatora), co było potwierdzone stosownymi zapisami w karcie gwarancyjnej. Po pewnym czasie telefon przestał logować się do sieci, więc został ponownie wysłany do serwisu z podejrzeniem kolejnej awarii płyty głównej. Serwis Samsunga w odpowiedzi udzielił informacji, że urządzenie jest w pełni sprawne, ale ma zablokowany numer IMEI. Pierwszy właściciel smartfonu przestał opłacać w terminie (lub całkowicie) raty za sprzęt, więc operator zablokował numer IMEI.

Czy Plus może zastosować taką blokadę? Wygląda na to, że tak. W każdym regulaminie związanym z zakupem urządzenia na raty można znaleźć zdanie:
Polkomtel zastrzega sobie prawo własności przedmiotu sprzedaży aż do uiszczenia ceny w całości.
Czyli do momentu spłaty wszystkich rat, właścicielem urządzenia jest Polkomtel.

Jeśli mieliście już jakieś doświadczenia z blokowaniem numeru IMEI przez Plusa, podzielcie się tym w komentarzu. Jak tylko otrzymamy oficjalną odpowiedź operatora w tej sprawie, od razu zaktualizujemy wiadomość.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu