DAJ CYNK

Nie płacisz rat? Plus zablokuje Ci telefon

17.02.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 53806

Ważne 24

12

Powoli potwierdzają się informacje sprzed kilku dni - Plus blokuje numery IMEI telefonów, za które nie są opłacane raty.



Powoli potwierdzają się informacje sprzed kilku dni - Plus blokuje numery IMEI telefonów, za które nie są opłacane raty.

Od kilku dni po sieci krąży informacja o nakładaniu blokad na telefony kupione w ofercie ratalnej Plusa. W przypadku braku spłaty rat za telefon operator blokuje numer IMEI urządzenia. Blokada jest zdejmowana w przypadku spłacenia zaległej raty.

Napisał do nas w tej sprawie jeden z czytelników, który kupił w komisie Samsunga Galaxy S7 Edge. Smartfon z kompletem dokumentów, naprawiany (wymiana płyty głównej, ekranu i akumulatora), co było potwierdzone stosownymi zapisami w karcie gwarancyjnej. Po pewnym czasie telefon przestał logować się do sieci, więc został ponownie wysłany do serwisu z podejrzeniem kolejnej awarii płyty głównej. Serwis Samsunga w odpowiedzi udzielił informacji, że urządzenie jest w pełni sprawne, ale ma zablokowany numer IMEI. Pierwszy właściciel smartfonu przestał opłacać w terminie (lub całkowicie) raty za sprzęt, więc operator zablokował numer IMEI.

Czy Plus może zastosować taką blokadę? Wygląda na to, że tak. W każdym regulaminie związanym z zakupem urządzenia na raty można znaleźć zdanie:
Polkomtel zastrzega sobie prawo własności przedmiotu sprzedaży aż do uiszczenia ceny w całości.
Czyli do momentu spłaty wszystkich rat, właścicielem urządzenia jest Polkomtel.

Jeśli mieliście już jakieś doświadczenia z blokowaniem numeru IMEI przez Plusa, podzielcie się tym w komentarzu. Jak tylko otrzymamy oficjalną odpowiedź operatora w tej sprawie, od razu zaktualizujemy wiadomość.

Źródło tekstu: wł

Tagi: plus raty
Komentarze
Zaloguj się
313. ~Ddch
0

2018-02-24 08:56:30

@312 Ja mam, Samsung S7

Odpowiedz

312. ~bg
0

2018-01-21 12:39:59

,,Napisał do nas w tej sprawie jeden z czytelników, który kupił w komisie Samsunga Galaxy S7 Edge. "czy ktos jeszcze potwierdzil z innych uzytkownikow ze mial takie tak sama sytuacje??

Odpowiedz

311. ~Zolza
0

2017-12-11 13:30:13

Jestem jak najbardziej na tak. Moi znajomi potrafi kilka telefonów zamowic przez internet. Ledwo kurier odjechal,a telefon juz byl na tablicy ogloszen w celu możliwości kupna owego telefonu. Karta do szuflady,a tel na opych. Podwójne korzysci.

Odpowiedz

310. ~Mihu
0

2017-12-10 11:21:34

Ale macie problemy!!! Nie stac was na wgranie nowego softa z new nr imei? Biedaki

Odpowiedz

309. ~Adrian
0

2017-06-29 11:51:32

Witam wszystkich , czytam nie wierze co ten plus wyprawia ,masakra. Ale do rzezczy mam do kupienia taki wlasnie telefon ,bylem u goscia w domu luzna fajna gatka itp myslicie ze jezeli gosc zaprasza mnie do domu itp i wie o tym ze jezeli nie bedzie placil zablakuja ,chcialby mnie zrobic w *** Sprzrdaje go bo mu nie potrzebny taki tel

Odpowiedz

308. ~blazio
0

2017-06-21 21:39:35

Dzień dobryDla adresu e-mail: ....s@tlen.pl poprzez formularz internetowy otrzymaliśmy zapytanie w sprawie urządzenia o numerze IMEI: 359468..........Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI.Jeśli nie składali Państwo takiego zapytania, prosimy o zignorowanie i skasowanie tej wiadomości.Wiadomość wygenerowana automatycznie - prosimy na nią nie odpowiadaćPozdrawiamy, PlusTaką odpowiedź dostałem od plusa, to znaczy, że jest ok czy jak to rozumieć ?

Odpowiedz

307. ~frasag
0

2017-05-24 15:56:35

@306: Koledzy już o tym pisali- blokada jest na telefon, a nie na SIM- inna sieć też nie zadziała- chyba że za granicę tel wywieziesz.

Odpowiedz

306. ~Tomikozak
0

2017-05-24 15:41:38

Blokada imei jest w plusie, a co jak włożymy kartę innego operatora?

Odpowiedz

305. ~bonkuu
0

2017-05-11 11:54:31

Również czekam na propozycję sposobu działania w takiej sytuacji. Pocieszyłem się telefonem 3 tyg i blokada

Odpowiedz

304. ~noowik
0

2017-05-07 09:29:51

Niestety i ja padłem ofiarą oszusta który wziął telefon na raty i po 3 miesiącach przestał spłacać. Oczywiście ma mnie głęboko i nie ma zamiaru płacić. Co w takiej sytuacji ? Gdzie się zgłosić aby odzyskać pieniądze czy w ogóle jest to możliwe? Udało się komuś ?

Odpowiedz

303. ~zanudzasz
0

2017-04-29 10:13:39

Witam,mam pytanie, mam okazję kupić telefon z plusa z dowodem zakupu - niestety jest na raty, jest to Samsung S7.Czy w razie zablokowania telefonu przez sieć, mogę założyć sprawę sądową sprzedającemu lub zgłosić to na policje?Oczywiście, sporządzając umowę kupna sprzedaży z osobą oferującą dany telefon.

Odpowiedz

302. adam45648
0

2017-04-26 12:16:01

Właśnie mam taki dokładnie sam przypadek jak opisany w artykule, zgłosiłem do komisu rękojmie.

Odpowiedz

301. ~seh5r67hrt67y8
0

2017-04-25 09:42:00

Zamiast blokować telefon niech wyegzekwują kase od tych co rat nie płacą. Od znajomego policjanta co sie tym zajmuje wiem, że dawali każdemu jak leci...

Odpowiedz

300. ~dell630
0

2017-04-08 11:25:50

w Polsce można sobie robić co się chce , ba sądzenie się nawet o kwoty dużo wyższe niż za s7 czy i7 trwa długo długo i kosztuje wiecej a i można przegrać . plus orange to wiedzą i robią co chcą . Zapłaci szary user koncowy za to. wałki kto robi to będzie robił.

Odpowiedz

299. ~JaKrzys
0

2017-03-10 16:11:11

Jak Orange może zrobić coś takiego, skoro w umowie jest napisane wyraźnie, że właścicielem staje się osoba biorąca raty? W Plusie faktycznie zapis odmienny, ale Orange, T-Mobile j.w.

Odpowiedz