DAJ CYNK

PayU przejmuje platformę do transakcji międzynarodowych

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2314

PayU przejmuje izraelską platformę ZOOZ. Zyskać mają sklepy online, otrzymując szerszy dostęp do lokalnych metod płatności na całym świecie, a także polscy sprzedawcy, którzy będą mogli skuteczniej dotrzeć do zagranicznych klientów.PayU przejmuje izraelską platformę ZOOZ. Zyskać mają sklepy online, otrzymując szerszy dostęp do lokalnych metod płatności na całym świecie, a także polscy sprzedawcy, którzy będą mogli skuteczniej dotrzeć do zagranicznych klientów.

Zespoły PayU i ZOOZ skupią się teraz na stworzeniu nowego globalnego standardu infrastruktury płatności. W jej ramach ma powstać kompleksowa, modułowa i elastyczna platforma - system operacyjny płatności (Payment OS). Zostanie ona wyposażona w system zarządzania nadużyciami i raportowanie w czasie rzeczywistym, co powinno wspomagać globalny rozwój handlowców.

Nasze dotychczasowe partnerstwo z ZOOZ przyniosło już korzyści także polskim sprzedawcom, między innymi firmom takim jak PIXERS. Jeszcze bliższa współpraca z utalentowanym zespołem z Izraela pomoże nam ulepszyć platformę PayU Hub, co znacząco wesprze ambitnych graczy na rynku e-commerce, chcących rozszerzyć działalność poza Polskę - powiedziała Joanna Pieńkowska-Olczak, Country Manager, PayU w Polsce.

Cena przejęcia ZOOZ nie została ujawniona, jednak transakcja zwiększa całkowitą wartość inwestycji i przejęć PayU na globalnym rynku fintech do ponad 350 milionów dolarów. Współzałożyciele ZOOZ - prezes, Oren Levy oraz dyrektor ds. technologii, Ronen Morecki, wejdą w skład globalnego zespołu zarządzającego PayU, koncentrując się na rozwoju technologii i biznesu. 70-osobowy zespół inżynierów IT i ekspertów rynku płatności stanie się częścią zespołu PayU, zwiększając w ten sposób potencjał firmy.

Po rocznej, owocnej współpracy nasza wspólna wizja stworzenia nowego światowego standardu w zakresie infrastruktury płatności staje się rzeczywistością. Wnosimy do PayU technologię, która nie tylko pomaga handlowcom z całego świata zwiększyć skalę operacji i zapewnić lepszą obsługę klienta, ale daje wgląd w unikalne dane, które pozwalają analizować i optymalizować prowadzony biznes - powiedział Oren Levy, współzałożyciel i prezes ZOOZ.

Firma ZOOZ została założona w 2010 roku przez Orena Levy'ego i Ronena Moreckiego. Uzyskała status jednego z najbardziej znanych graczy w branży technologii płatności w Izraelu.

Zobacz: Płatności mPay w Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej
Zobacz: Przelewy za pośrednictwem Google Pay? Już niedługo w jednej aplikacji!
Zobacz: Ponad 6 mln Polaków korzysta z bankowości mobilnej
Zobacz: Apple Pay w końcu w Polsce

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PayU

Przewiń w dół do następnego wpisu