DAJ CYNK

P4 bierze wszystkie trzy bloki

13.02.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 27

Ważne 21

2

P4 zadecydowało o wzięciu wszystkich trzech wygranych bloków po 5 MHz w paśmie 1800 MHz. Zapłaci za nie w sumie 498 mln zł.

P4 zadecydowało o wzięciu wszystkich trzech wygranych bloków po 5 MHz w paśmie 1800 MHz. Zapłaci za nie w sumie 498 mln zł.

Zobacz: Znamy zwycięzców przetargu na 1800 MHz!

W ogłoszonym dzisiaj przetargu na rezerwację częstotliwości z pasma 1800 MHz najwyżej ocenione zostały trzy oferty P4. Dowodzi to kluczowej roli P4 na rynku telekomunikacyjnym, jako głównej siły napędzającej rozwój całej branży w Polsce - napisano w komunikcie opublikowanym na blogplay.pl.

Jesteśmy zachwyceni wynikami przetargu. Będziemy kontynuować dotychczasową jednoznacznie prokonsumencką politykę oraz strategię oferowania usług w rozsądnej cenie w oparciu o najnowszą technologię mobilnego Internetu - mówi Jorgen Bang-Jensen, prezes P4.

Zdaniem P4, decyzja UKE i UOKiK stanowi silny i nieodwracalny impuls do rozwoju powszechnie dostępnego Internetu szerokopasmowego w Polsce. P4 uznaje tę decyzję jako wstęp do budowy w Polsce rynku telekomunikacyjnego opartego na równowadze sił wszystkich graczy i centralnej roli konsumenta.

Jednocześnie P4 wyraża nadzieję, że wyniki przetargu nie są jednorazowym pozytywnym wydarzeniem, ale wskazują na determinację regulatorów w walce o konkurencyjny rynek telekomunikacji, stawiający dobro konsumenta na pierwszym miejscu.

Źródło tekstu: P4, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy