DAJ CYNK

Oscarowe "selfie" kosztowało Samsunga 20 mln dolarów

05.03.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 11893

Ważne 4

7

Zdjęcie Ellen DeGeneres z gali oscarowej wykonane Samsungiem Galaxy Note 3 pobiło na Twitterze rekord Baracka Obamy. Samsung wyłożył na kampanię aż 20 mln dolarów.

Zdjęcie Ellen DeGeneres z gali oscarowej wykonane Samsungiem Galaxy Note 3 pobiło na Twitterze rekord Baracka Obamy. Samsung wyłożył na kampanię aż 20 mln dolarów.



To zdjęcie widzieli już niemal wszyscy - stało się prawdziwym internetowym hitem, przekazanym na Twitterze już ponad 3,2 mln razy. Na "przypadkowym selfie" znalazły się takie gwiazdy jak Brad Pitt, Meryl Streep, Kevin Spacey czy Jennifer Lawrence.

Amerykańska gala rozdania Oscarów okazała się świetną szansą promocji marki dla Samsunga i koreański producent postanowił wyłożyć na kampanię rekordowe 20 mln dolarów - oszacowało Kantar Media. Oprócz lokowania produktu w czasie gali, na kwotę tę złożyła się też obecność Samsunga w blokach reklamowych, w których każde 30 sekund kosztowało 1,8 mln dolarów. Na potrzeby kampanii Ellen DeGeneres przeszła nawet kurs obsługi nowego Note'a 3.

Źródło tekstu: The Wall Street Journal, wł

Tagi: note 3 samsung
Komentarze
Zaloguj się
31. applefan_
0

2014-03-07 10:03:39

@30 ale się tego radia czepiliście jak moja prababcia świeczek jak wioskę elektryzowali. Teraz są pakiety danych i radio internetowe z całego świata. Słuchasz tego 20h dziennie żeby Ci miało tych danych nie wystarczyć.

Odpowiedz

30. ~Ja wolę Overmax-Vertis01 Plus
0

2014-03-06 14:59:39

Tak i za taką focię płacą potem nabywcy kolejnego "Sams.Galaxy-flagowca", np. S5 - tylko za 700 euro, i pewni tez bez radia FM...

Odpowiedz

29. ~DeLorian
0

2014-03-06 09:33:07

"Pieniądz nie śmierdzi" nawet od takiej badziewnej i złodziejskiej firmy jak SAMSUNG. Mam na myśli brak własnej koncepcji, brak własnych autorskich rozwiązań (no może poza koreańskim "dezajnem" rodem z dzikiej Azji ;) nie umywającym się do projektów z Europy czy USA -- co cywilizacja zachodnia to piękno niezaprzeczalne, w odróżnieniu od dzkusów z Azji :D), brak hamulców etycznych i moralnych (taka już cecha żółtków Azjatów) ... pamiętajmy, że marketing to sztuka sprzedaży nawet gó*#%$na (azjatyckich tandet) wśród pereł (np. europejskich designerów czy z USA tj. Apple, Mercedes). Sorry ... taki mamy rynek ;)

Odpowiedz

28. buba1234
0

2014-03-05 22:49:39

@19 lepiej mozna uchwycic kadr

Odpowiedz

27. PiotrM
0

2014-03-05 22:49:24

No tym zdjęciem to ja bym się za bardzo nie chwalił. Miliony wydane na chirurgów w jednej chwili poszły jakby na marne.

Odpowiedz

26. tylrog
0

2014-03-05 22:26:32

Nawet gwiazdy nie potrafia obslugiwac masakrycznie zaawansowanych telefonow lustrzankowych samsunga, ze trzeba je wysylac na kursy obslugi.

Odpowiedz

25. ~
0

2014-03-05 20:45:16

20 bankiek za "samojebke" hehe

Odpowiedz

24. ~pabloki
0

2014-03-05 20:04:25

pudelek.pl ? a nie to telepolis.

Odpowiedz

23. ~
0

2014-03-05 19:30:26

zdjęcie widzieli już niemal wszyscy? Z 3,2 mlm wyświetleń (w tym wielokrotnych) do ponad 6 miliardów ludzii na świecie bardzo dużo brakuje. Cały ten cyrk bezmyślnie powtarzany przez telepolis to fail wszech czasów.

Odpowiedz

22. ~Thunder
0

2014-03-05 19:16:53

OmG apelfan znowu się wyżala na temat swojej cegły ... Smuteczek.

Odpowiedz

21. ~
0

2014-03-05 18:52:30

* mnie przekonać

Odpowiedz

20. ~
0

2014-03-05 18:52:03

No i co. Do kupna telefonu ma nie przekonać to, ze ktoś sobie nim słit focię strzelił? Lipa.

Odpowiedz

19. ~niktwazny
-1

2014-03-05 18:18:34

Nie rozumiem ludzi. Robią sobie słit focie aparatem do video rozmów a ten lepszy aparat jest nieuzywany. Bezsens

Odpowiedz

18. buba1234
0

2014-03-05 18:04:03

Widziałem kiedyś na yotubie prgram tej Ellen kompletnie nieśmieszne i słabe, siłowy wymuszany smiech ze słabych dowcipów jak u Sz. Majewskiego

Odpowiedz

17. buba1234
0

2014-03-05 18:03:01

JEżeli te gwiazdy ze zdjęcia nie dostały kasy od Samsunga to powinni iść do sądu po grube miliony.

Odpowiedz