DAJ CYNK

Orange Polska będzie dalej wyprzedawać nieruchomości

11.03.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6271

Ważne 0

0

Podczas konferencji z pracownikami Orange, Jean-François Fallacher podzielił się bardzo ciekawą liczbą dotyczącą wartości nieruchomości posiadanych przez spółkę.

Jedną ze składowych budowania przez Orange przychodów i wskaźnika EBITDA w 2018 roku była sprzedaż nieruchomości. W ubiegłym roku przychody z tego tytułu wyniosły 250 mln zł i mogłoby się wydawać, że firma sprzedała niemal wszystkie nieruchomości jakimi dysponowała. Częściowo potwierdzała to sprzedaż spółki zajmującej się sprzedażą nieruchomości.

Zobacz: Orange sprzedał spółkę zajmującą się zarządzaniem nieruchomościami. Operator chce się skupić na głównej działalności firmy

Prezes Orange został w ubiegłym tygodniu zapytany przez jednego z pracowników o dalsze działania związane ze sprzedażą nieruchomości. Jak się okazuje, firma nadal planuje wyprzedawać zgromadzony majątek. Jean-François Fallacher poinformował przy tym, że wartość nieruchomości posiadanych przez Orange Polska to aż 2 mld złotych. Niestety zabrakło doprecyzowania, czy mowa jest o pozostałych nieruchomościach, czy jest to kwota uwzględniające nieruchomości już sprzedane.

Zobacz: Orange Polska chwali się bardzo dobrymi wynikami za 2018 rok. Wzrost liczby klientów i EBITDA

2 mld złotych, nawet jeśli pomniejszymy ją o 250 mln zł wartości sprzedanych nieruchomości w 2018 roku, to spora kwota, która stanowi dla Orange dobre zabezpieczenie na wypadek nagłych wydatków, np. w przypadku konieczności zagospodarowania pieniędzy na aukcję częstotliwości sieci 5G. Przy dalszej stałej wyprzedaży nieruchomości firma zapewni sobie stały i stabilny przychód jeszcze przez jakiś czas.

Listę nieruchomości dostępnych w ofercie Orange można sprawdzić na stronie nieruchomosci.orange.pl .

Zobacz: Nowa oferta Orange - pełne miłości Orange Love i wiosenne Orange TV

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się