DAJ CYNK

Operatorzy nie zapłacą za częstotliwości podczas testów

17.11.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3274

Ważne 6

1

Senat uchwalił ustawę wprowadzającą zmiany w Prawie Telekomunikacyjnym. Ma to być zachęta dla operatorów do prac na siecią 5G, ale mieć z tego również inne korzyści.



Senat uchwalił ustawę wprowadzającą zmiany w Prawie Telekomunikacyjnym. Ma to być zachęta dla operatorów do prac na siecią 5G, ale będę z tego również inne korzyści.

Dzięki wprowadzonym zmianom operatorzy zostaną zwolnieni z opłat za wykorzystywanie częstotliwości podczas prowadzenia testów, badań lub eksperymentów związanych w wdrożeniem nowych technologii. Dodatkowo możliwe będzie uzyskanie zezwolenia na używanie urządzeń radiowych w tych samych celach, ale nie mających związku z wprowadzeniem nowych technologii (np. refarming).

Zmiany w przepisach mają zachęcić operatorów do prac i wdrażania sieci 5G.

Źródło tekstu: UKE

Komentarze
Zaloguj się
14. ~mimi
0

2017-11-17 21:47:26

@13, WTF? A to niby co to takiego??

Odpowiedz

13. ~swinkitrzy
0

2017-11-17 18:16:09

@12 - chyba coś ci się pokręciło. Albo celowo ludzi w błąd wprowadzasz. Cała nowelizacja prawa telekomunikacyjnego nie ma chyba 100 słów....to raptem pół strony "dolepione" do innej ustawy. 100 zastrzeżeń? Akty wykonawcze? WTF?

Odpowiedz

12. ~..
0

2017-11-17 17:48:24

Nowelizacja jest kolejnym dowodem na bylejakość aktów normatywnych i instrumentalizację prawa. Biuro legislacyjne miało ponad 100 zastrzeżeń. Gwiazda pani S. jest juz tylko lipnym wspomnieniem ( nota bene wg mnie oczywiście to wcale nie jest aż taki fachowiec ). W samej noweli jest mnóstwo nieścisłości, gnenralne klauzule odsyłające, i co najmniej 3 odesłania do jakichś mitycznych aktów wykonawczych, których zarysów ( !!!) nawet nie ma. Nie ma nawet przepisów dostosowujących do tego potworka legislacyjnego.Idea bezpłatnych testów nie będzie zachętą ponieważ nie to jest inwestycją długoterminową. Szkoda, że i w tę sferę życia wkroczyła polityka i propaganda kosztem fachowej i rzetelnej pracy. To tak jakby komuś powiedzieć: wybuduj sobie dom, wykonaj przyłącza a my ci pozwolimy patrzeć przez okno testowo za darmo.

Odpowiedz

11. wlo
0

2017-11-17 16:19:18

Pragmatyk - a ja powiedziałem, że chodzi o tę kadencję?Przeczytaj ostatnie zdanie newsa:Zmiany w przepisach mają zachęcić operatorów do prac i wdrażania sieci 5G.

Odpowiedz

10. Pragmatyk
0

2017-11-17 16:10:35

@4 To, żeś wymyślił. W tej kadencji na 100% nie będzie sprzedaży podstawowej zasięgowej częstotliwości dla 5G, czyli 700MHz. Pasma na 3GHz+ to są grosze. W następnej kadencji to na 100% będzie aukcja, czy się będą spieszyć czy nie.

Odpowiedz

9. ~Adam
0

2017-11-17 15:48:47

Play z pasmem 2100 robi dobrze, ale plus na 900 to przecież nie ma pojemności. A gdzie 2G?

Odpowiedz

-1

2017-11-17 14:53:19

@4,6 Obecna "ekipa" liczy że przewiezie po raz kolejny zagraniczne korporacje jak to zrobili bardzo umiejętnie przy aprobacie Grupy Cyfrowego Polsatu na grube miliardy podczas ostatniej aukcji.

Odpowiedz

7. ~gość
1

2017-11-17 14:44:24

@6 Na mhz? A co to za jednostka? Czego? mili? A wogóle to myślisz o czymś/nad czymś zanim napiszesz tutaj?

Odpowiedz

0

2017-11-17 14:20:34

@4 a o tym nie pomyślałem :)@5 to jest usuwanie starych technologii z pasma żeby zastąpić je nowymi. Np play przerabia 3g 2100 na lte a plus chce lte stawiać na 3g 900 mhz.

Odpowiedz

5. ~Kuba
-2

2017-11-17 14:06:08

Co to jest refarming?

Odpowiedz

4. wlo
1

2017-11-17 13:32:33

iphoneski - nie o to chodzi. Chodzi o kasę ;-) Im szybciej przetestują, tym szybciej będą chcieli wdrażać i tym szybciej kasa będzie ze sprzedaży częstotliwości ;-)

Odpowiedz

-1

2017-11-17 13:29:10

Ale rząd ma parcie na to 5g, ciekawe komu chcą coś udowodnić.

Odpowiedz

2. ~
1

2017-11-17 12:33:13

@1 wydaje ci się ze jestes błyskotliwy?

Odpowiedz

1. ~sebastianpl
1

2017-11-17 11:07:12

@orson_dzi to naprawdę krótki tekst. Proszę o korektę językową.

Odpowiedz