DAJ CYNK

OpenSignal ujawnia, gdzie jest najszybsze 5G

msnet

Prawo, finanse, statystyki

OpenSignal najszybsze 5G Internet mobilny kwiecień 2021

Technologia 5G to między innymi, przynajmniej w teorii, bardzo szybki dostęp do Internetu mobilnego. A jak to wypada w rzeczywistości? Serwis OpenSignal ujawnił, gdzie można korzystać z najszybszej sieci piątej generacji.

Polskie 5G dopiero raczkuje, w porównaniu z niektórymi innymi częściami świata. Są kraje, w których średnia prędkość pobierania danych przez sieci piątej generacji wynosi po kilkaset megabitów na sekundę. A gdzie jest najszybciej? Na to pytanie odpowiada najnowsza publikacja serwisu OpenSignal.

Zobacz: Orange i Play z najszybszym LTE, Plus liderem 3G – marcowy RFBenchmark
Zobacz: Speedtest Global Index marzec 2021: Internet w Polsce na tle reszty świata

Miasta z najszybszym 5G

Zacznijmy od zerknięcia, w których miastach świata można korzystać z technologii 5G z największymi prędkościami. Najszybciej można w ten sposób pobierać dane, będąc w mieście Jeonju w Korei Południowej - 415,6 Mb/s. Na podium zmieściły się też: Hsinchu City z Tajwanu (360,1 Mb/s) i Rijad, stolica Arabii Saudyjskiej (317,3 Mb/s). W Europie najlepszy pod tym względem jest Zurych w Szwajcarii (245,1 Mb/s, 7. miejsce na świecie).

opensignal-5g-top-10-miast

Kraje świata z najszybszym 5G

Jeśli weźmiemy pod uwagę całe państwa, to najszybciej można pobierać dane przez sieć 5G w Korei Południowej - 361,0 Mb/s. Tak się prezentuje wartość średnia. Natomiast najwyższą prędkość szczytową osiągnąć mogą mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskim (UAE) - 863,0 Mb/s. Wysyłanie danych jest najszybsze na Tajwanie - 36,7 Mb/s. Spośród europejskich państw, w TOP10 w poszczególnych kategoriach znalazły się: Finlandia, Szwajcaria, Austria, Grecja, Hiszpania, Holandia i Niemcy. Szczegóły poniżej. Ciekawe, czy Polska też tu kiedyś trafi.

OpenSignal 5G top 10 państw

Zobacz: Plus: w zasięgu naszego 5G jest już 12 milionów mieszkańców Polski
Zobacz: Jaki telefon kupić na wiosnę? Najlepsze smartfony – kwiecień 2021

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: OpenSignal

Przewiń w dół do następnego wpisu