DAJ CYNK

USA z najszybszą siecią 5G na świecie. Ogromne przyśpieszenie Australii

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 15037

Z danych OpenSignal za okres od kwietnia do września 2019 roku wynika, że Stany Zjednoczone dysponują najszybszą siecią 5G na świecie. W ciągu ostatniego miesiąca ogromny wzrost prędkości, bo o 500 Mb/s, zanotowała Australia. Najszybszą siecią 5G w Europie dysponuje Szwajcaria.

Dane OpenSignal pokazują najwyższą wartość prędkości pobierania danych w komercyjnej sieci 5G, w normalnych, codziennych warunkach. Stany Zjednoczone są bezapelacyjnym liderem z prędkością 1 815 Mb/s (1,77 Gb/s). Drugie miejsce przypadło Australii, gdzie Internet od czerwca znacznie przyśpieszy. Z 792 Mb/s, do 1 292 Mb/s (1,26 Gb/s). Trzecia jest Szwajcaria z wynikiem 1 240 Mb/s (1,21 Gb/s), a czwarta Korea Południowa - 1 138 Mb/s (1,11 Gb/s).

Zobacz: Huawei chce się podzielić 5G z USA
Zobacz: Sieć 5G albo 2,2 mld kary. Wyzwanie dla amerykańskiego operatora

Prędkość sieci 5G na świecie

Powyższe dane można oczywiście odbierać jako okazja do przechwalania się. Stany Zjednoczone mogą mieć najwyższe wyniki prędkości sieci 5G, ale to Korea jest obecnie światowym liderem we wdrażaniu sieci nowej generacji. Z 5G korzystają obecnie już ponad 2 mln Koreańczyków, a liczby te rosną z miesiąca na miesiąc. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych operatorzy powoli starają się rozszerzać zasięg nowej sieci o kolejne miasta.

Zobacz: Qualcomm i T-Mobile uruchomiły sieć 5G na częstotliwości 600 MHz
Zobacz: Udane testy 5G SA w Korei Południowej. Bez LTE sieć jest znacznie wydajniejsza
Zobacz: Litości z tym 5G. Nie ma się czym ekscytować

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: OpenSignal; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu