DAJ CYNK

Ministerstwo Cyfryzacji ogłasza start konsultacji społecznych w sprawie rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5837

Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Polityki Rozwoju Sztucznej Inteligencji w Polsce na lata 2019 – 2027, wypracowanego przez międzyresortowy zespół analityczno-redakcyjny resortu cyfryzacji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Projekt "Polityki Rozwoju Sztucznej Inteligencji w Polsce na lata 2019 - 2027" został ustanowiony na podstawie memorandum zawartego 26 lutego 2019 roku przez minstrów cyfryzacji, przedsiębiorczości i technologii, nauki i szkolnictwa wyższego oraz inwestycji i rozwoju.

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji chce dywersyfikacji dostawców urządzeń 5G
Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji wysyła SMS-y przypominające o konieczności wymiany dowodu osobistego

Jak podaje resort cyfryzacji w komunikacie, kluczowym celem polityki rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce na lata 2019 – 2027 jest zapewnienie Polsce możliwie istotnego miejsca w gospodarce światowej, która już w chwili obecnej jest, a w najbliższej przyszłości będzie kształtowana przez technologie i zastosowania sztucznej inteligencji. Stosowanie sztucznej inteligencji przez polskie firmy jest niezbędne do zbudowania silnego rynku wewnętrznego na rozwiązania AI. W ramach konsultacji zbieramy propozycje ewentualnych zmian w projekcie lub uzupełnienia go dodatkowymi danymi istotnych również ze społecznego lub gospodarczego punktu widzenia.

Jak zgłosić swoje uwagi do projektu?

Konsultacje społeczne potrwają od 22 sierpnia do 9 września tego roku. Uwagi lub komentarze można przesyłać e-mailem na adresy robert.kroplewski@mc.gov.pl lub konsultacje_ AI@mc.gov.pl. Można również wypełnić formularz dostępny pod tym adresem. W ramach konsultacji należy zgłaszać propozycje zmian w projekcie wraz z uzasadnieniem.

Zobacz: Wiceminister sprawiedliwości miał w Internecie własną farmę trolli
Zobacz: FaceApp: nowy trend, te same zagrożenia. Ministerstwo Cyfryzacji bierze rosyjską aplikację pod lupę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji

Przewiń w dół do następnego wpisu