DAJ CYNK

Ministerstwo Cyfryzacji wysyła SMS-y przypominające o konieczności wymiany dowodu osobistego

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7876

Ministerstwo Cyfryzacji będzie wysyłać przypominajki osobom, którym kończy się termin ważności dowodu osobistego. Pierwsze wiadomości SMS zostaną wysłane 13 sierpnia.

Właściciele Profilu Zaufanego ePUAP, którym niedługo kończy się ważność dowodu osobistego, nie powinni być zdziwieni, jeśli otrzymają SMS-a o następującej treści:

Minister Cyfryzacji informuje, że w ciągu najbliższych 60 dni Twój dowód osobisty straci ważność. Wniosek o nowy dowód osobisty możesz złożyć online. Odwiedź: https://gov.pl/do

Zobacz: E-dowody do wymiany - wszystko przez nowe regulacje unijne
Zobacz: Już ponad milion Polaków ma e-dowód

To nie próba oszustwa lub wyłudzenia danych, ale prawdziwa wiadomość, którą od dzisiaj wysyła Ministerstwo Cyfryzacji. Podobne "przypominajki" będą wysyłane także na 45 i 20 dni przed końcem ważności posiadanego dokumentu.

- W sumie wyślemy trzy takie wiadomości. Na 60, 45 i 20 dni przed końcem ważności dowodu osobistego. Jeśli wniosek o nowy dokument złożymy już po pierwszym przypomnieniu, drugie nie przyjdzie. Jeśli zdecydujemy się załatwić tę sprawę po drugim SMS-ie, na trzeci nie musimy już czekać.

- powiedział Marek Zagórski, minister cyfryzacji

SMS-y będą wysyłane na numer telefonu, który mamy przypisany do Profilu Zaufanego. Na numer ten otrzymujemy między innymi jednorazowe kody autoryzacyjne.

Zobacz: Przeciwnicy 5G rozpowszechniają fałszywki. Anna Streżyńska dementuje
Zobacz: FaceApp: nowy trend, te same zagrożenia. Ministerstwo Cyfryzacji bierze rosyjską aplikację pod lupę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji, satkurier.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu