DAJ CYNK

Przeciwnicy 5G rozpowszechniają fałszywki. Anna Streżyńska dementuje

Mieszko

Wydarzenia

Przeciwnicy 5G nie przebierają w środkach i po raz kolejny posługują się fake newsami. Od paru dni ich nowym argumentem w walce z rozwojem technologii stał się filmik zamieszczony na YouTube, w którym pojawia się nieprawdziwa informacja, jakoby  Anna Streżyńska została usunięta z rządu za sprzeciw wobec 5G. Była Minister Cyfryzacji dementuje te manipulacje.

Zobacz: Cała prawda o 5G – debata zwolenników i przeciwników sieci nowej generacji
Zobacz: Michał Boni: budowa 5G w Polsce wymaga odpowiednich regulacji i zachęcania firm do inwestowania

Filmik na YouTube z daleka bije w oczy fałszem. To nieudolnie sklejona seria przypadkowych zdjęć i wyjętych z kontekstu ujęć wideo przedstawiających Annę Streżyńską oraz innych członków rządu. Do tych ujęć dołożone zostały komiksowe dymki i podpisy, tworzące fikcyjne sytuacje i dialogi, sugerujące, że Streżyńska „w trosce o zdrowie Polaków” protestowała przeciwko wprowadzeniu technologii 5G do naszego kraju i za to została zwolniona ze stanowiska. Była minister odniosła się do tego materiału na Facebooku, określając te sugestie jako fake’a.

Polska Strategia 5G powstała pod moim patronatem, zatem nie może być mowy o moim proteście przeciwko tej technologii. Polska jest gotowa na 5G, więcej: Polska bez nowych technologii pozostanie wyspą archaicznych stosunków gospodarczych i społecznych - pisze Anna Streżyńska na Facebooku.

Była minister wyjaśnia dalej, że w okresie powstawania Strategii 5G Ministerstwo Cyfryzacji zaangażowało bezstronne i renomowane, polskie instytucje naukowe i badawcze, w tym medyczne, do prac nad bezpieczeństwem zdrowotnym tej technologii. Twórcy Strategii zaprojektowali także projekt ustawy o zdrowiu obywateli, żeby uporządkować procedury kontrolne w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej. 

Zobacz: Sieć 5G jest bezpieczna dla zdrowia, ale teorii spiskowych nie da się zatrzymać
Zobacz: 5G w Polsce bez opóźnień. Fake newsy w tym nie przeszkodzą

Anna Streżyńska poinformowała także, że przez dwa lata prowadzone były rozmowy z najbardziej skrajnymi środowiskami społecznymi, żeby ocenić ich argumentację, także od strony poszczególnych przypadków utraty zdrowia. 

Informowanie i dialog to podstawa kreowania zaufania społecznego, bez zaufania nie ma mowy o innowacjach, bez innowacji nie ma mowy o takim naszym miejscu we Wspólnocie Europejskiej, które jest adekwatne do ogromnego kapitału ludzkiego, jaki Polska posiada. Pozostając w nieustannym dialogu i transparentnym informowaniu, nie przestawajmy pracować nad potencjałem technologicznym i gospodarczym RP, każdej nawet najmniejszej firmy, każdego obywatela. Rząd powinien zadbać o równomierne rozłożenie korzyści technologicznych. Zatem do dzieła! - podsumowuje była minister.
 

Pełna treść wpisu Anny Streżyńskiej na Facebooku:
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: YouTube

Źródło tekstu: wł. via: Facebook

Przewiń w dół do następnego wpisu