DAJ CYNK

Microsoft to najlepsza amerykańska firma według Forbesa. Apple dopiero na 16. miejscu

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Forbes, wspólnie z Just Capital, przygotował zestawienie 100 najlepszych firm w Stanach Zjednoczonych. Na podium znalazły się same firmy technologiczne: Microsoft, Intel i Alphabet, którego częścią jest Google.

Ranking najlepszych firm powstał przy współpracy redakcji magazynu Forbesa z agencją Just Capital. Najpierw zapytano 81 tysięcy Amerykanów o to, czego oczekują od największych przedsiębiorstw w USA. Wśród najpopularniejszych odpowiedzi pojawił się sprawiedliwy system wynagrodzeń, dobre traktowanie klientów oraz ochrona ich prywatności, wysoka jakość produktów, jak najmniej szkodliwy wpływ na środowisko, udzielanie się w środowisku, w którym działają, etyczne i różnorodne zarządzanie i możliwość rozwoju kariery. Odpowiedzi te stały się kryteriami przy ocenie 890 największych amerykańskich spółek giełdowych.

Zwycięzcą rankingu Just 100 2019 została firma Microsoft. Pozostałe miejsca podium zajął Intel oraz holding Alphabet, powołany przez firmę Google. W pierwszej dziesiątce  najlepszych firm jest tylko jedno przedsiębiorstwo, które nie jest związane z nowymi technologiami (Procter & Gamble), a poza tym nie ma wśród nich Apple'a. Producent iPhone'ów, najpopularniejszych smartfonów w Stanach Zjednoczonych, znalazł się dopiero na 16. miejscu. Nieoficjalnie mówi się, że może to mieć związek ze zbyt wysokimi cenami najnowszych produktów giganta z Cupertino.

Zobacz: Microsoft pracuje nad nową przeglądarką na silniku... Chromium
Zobacz: Chiny zakazują sprzedaży wszystkich iPhone'ów. Bez względu na wersję systemu
Zobacz: Kryzys Apple'a trwa. Firma nie jest już warta bilion dolarów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Forbes