DAJ CYNK

Która Lumia dominuje w Internecie?

19.11.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5973

Ważne 4

4

Z okazji wprowadzenia na rynek nowego smartfonu Lumia 950 Gemius postanowił sprawdzić, za pomocą których modeli Lumii internauci z krajów Europy Środkowej robią najwięcej odsłon stron WWW.

Z okazji wprowadzenia na rynek nowego smartfonu Lumia 950 Gemius postanowił sprawdzić, za pomocą których modeli Lumii internauci z krajów Europy Środkowej robią najwięcej odsłon stron WWW.

Według danych firmy Gemius (październik 2015), w czterech z sześciu analizowanych krajów Europy Środkowej, najwięcej odsłon internauci robią korzystając ze smartfonów Nokia Lumia 520. Ten model jest numerem jeden wśród wszystkich urządzeń Lumia na Węgrzech (0,99%), w Czechach (0,86% odsłon mobilnych), na Słowacji (0,49%) i w Słowenii (0,31%). Nokia Lumia 520 znalazła się także na drugim miejscu w rankingu chorwackim (0,52%).

W Polsce internauci korzystający ze smartfonów z grupy Lumia, najczęściej wchodzą na strony WWW za pomocą modelu Microsoft Lumia 535 (0,82% odsłon mobilnych). Na kolejnych miejscach rankingu znalazły się Nokia Lumia 735 (0,78%) i Nokia Lumia 625 (0,69%.).
Microsoft Lumia 535 znalazła się również na trzecim miejscu w rankingu TOP 3 dla Chorwacji (0,49%).

Analiza wykazała, że w Chorwacji ze smartfonów Nokia Lumia 630 pochodzi najwięcej mobilnych odsłon stron WWW z badanej grupy urządzeń (0,59%). Model ten jest też drugim pod względem generowania mobilnych odsłon w Czechach (0,60%) i na Słowacji (0,45%).

Na Słowacji w TOP 3 znalazły się także Nokia Lumia 630 (0,45%) i Nokia Lumia 625 (0,31%). W Słowenii drugie miejsce ex aequo zajmują smartfony Nokia Lumia 925 i Nokia Lumia 530 (po 0,24%). Na Węgrzech w TOP 3 urządzeń z grupy Nokii Lumii znalazły się Nokia Lumia 735 (0,97%) i Nokia Lumia 635 (0,83%). Czeski ranking zamyka model Microsoft Lumia 640 LTE, z którego generowanych jest 0,39% mobilnych odsłon stron WWW.

Źródło tekstu: Gemius

Komentarze
Zaloguj się
36. Przeniu12
0

2017-01-08 12:15:56

950 XL

Odpowiedz

35. ~jojo
0

2016-10-13 19:45:55

Były w Polsce czasy ,że na drogach jeździło 90% fiatów 126p,czy to oznaczało,że wspomniane fiaciki były takie wspaniałe,to aluzja co do popularności androida!!!

Odpowiedz

34. ~
0

2015-11-22 17:28:58

Komentarz nr 9 to komentarzem roku na Telepolis! ;-) Szczerze polecam Lumie 735, 830 i 640xl bo to świetny sprzęt w swej kategorii cenowej...aktualnie mam 830 i jest genialna.

Odpowiedz

33. ~wojak Szwejk
0

2015-11-19 21:56:57

Jak widać jestem chwilowo w Czechach i jestem zachwycony mentalnością tych ludzi. Jeśli takiemu nadal służy skoda felicja (nawet favoritek jest sporo jeszcze! no ok - nie w Pradze) to nie kupuje na kredyt nówki octavii jak niejeden cebulak u nas. Bo po co -żeby przed sąsiadem zaszpanować?

Odpowiedz

32. ~wojak Szwejk
0

2015-11-19 21:54:04

@9: Jesteś mistrzem, popieram w 100% tak trafny komentarz.

Odpowiedz

31. Hose
0

2015-11-19 21:40:49

@27 - Coś strasznie nerwowy jesteś. Dałem porównanie do Fiata Punto obrazowo, nic nie mówiłem o porównaniach Punto do Ferrari bądź Maserati, bo tego nie da się porównać jak nie da się porównać awionetki z myśliwcem. Należy czytać to w ten sposób: Jeśli komuś pasuje Fiat Punto nie oznacza to wcale że ktoś inny nie wybierze Opla Corsy bądź Renaulta Clio. Nie kieruje się procentowym udziałem niczego na rynku, miałem telefon z Bada OS i uważam go za świetny telefon (chociaż odszedłem od niego gdyż nie był rozwijany i brakowało na niego aplikacji) miałem również telefon z WP i nie uważam go za świetny system, moje zdanie potwierdzają również statystyki ot co. Mam również sporo uwag do samego Androida, ale obecnie nie widzę dla niego alternatywy, chociaż bacznie obserwuje poczynania Tizena.

Odpowiedz

30. ~Uppsala
0

2015-11-19 21:40:09

Fokus, co Ty życia nie znasz? Zawsze znajdą się tak zwani pożyteczni idioci ślepo oddani i popierający dominującą partię, dominujący OS, dominujący produkt itd.

Odpowiedz

29. Hose
0

2015-11-19 21:30:48

@26- O tym właśnie pisałem w komentarzu 21 :-)

Odpowiedz

0

2015-11-19 21:28:59

15). mam smartfona mało znanej firmy Prestigio - i wcale się tak nie wiesza... więc ci duzi zapewne potrafią więcej. Nie wnikam co żeś macał, ale złom, i tyle.

Odpowiedz

27. ~Fokus
0

2015-11-19 21:22:31

ad 25. : W poście nr 16 odpowiadałeś całkiem rzeczowo?? Nie kompromituj samochwalstwem niemającym nic wspólnego z rzeczywistością!Nawiązując do twoich motoryzacyjnych porównań - fakt, iż zdecydowanie większy procentowo udział w populacji mają posiadający Fiata Punto niż właściciele dajmy na to Ferrari 458 Italia i Maserati Quattroporte razem wznieci (ich skumulowany udział jest nawet mniejszy niż wspomniane 1,7% rynku) to według ciebie znaczy, że należy koniecznie pozbyć się Ferrari oraz Maserati i przesiąść na Fiata Punto?!Twoje sugestie, iż to czego jest procentowo więcej musi być lepsze są nie tylko pozamerytoryczne, ale wręcz idiotyczne :-)Na szczęście nie ma obowiązku wybierania tylko jedynie słusznego OS-u i bardzo dobrze, że znajdują się nonkonformiści, którzy kierują się własnym rozumem, gustem i potrzebami, a nie baranim pędem i modą narzucaną przez większość.

Odpowiedz

26. wlo
0

2015-11-19 21:22:10

Hose - niektórzy Windowsy uważają za takie lepsze jedzenie, mimo że świat odżywia się Androidem ;-)

Odpowiedz

25. Hose
0

2015-11-19 20:58:52

@23- Nie jestem żadnym hejterem, odpowiadałem całkiem rzeczowo na wywód z posta 15. We wcześniejszych komentarzach nic złego nie pisałem na temat WP. Dziwnym trafem nic mi się nie wiesza (chociaż 15 napisał inaczej), a wszystko działa szybko i sprawnie. Ustosunkowałem się również do tego że ludzie narzekający na WP nigdy nie mieli z nim do czynienia. Otóż złożyło się tak że chciałem wypróbować co powoduje takie zachwyty systemem WP (a nawet przy nim zostać), więc kupiłem sobie nową Lumię 920, po parodniowym testowaniu jej, z wielką ulgą wyjąłem z niej kartę SIM a sama Lumia została sprzedana. Z tym "łajnem" to faktycznie może trochę przesadziłem, ale nie znalazłem delikatniejszego określenia na ten "świetny" system.

Odpowiedz

24. Hose
0

2015-11-19 20:46:57

@22- Też próbowałem, nie są najgorsze, ale znam lepsze jedzenie ;-)

Odpowiedz

23. ~Fokus
0

2015-11-19 19:41:10

ad 16.: Faktycznie poległeś na całej linii. Ktoś cię chyba tą Lumią 920 walił po głowie, że teraz tak kipisz hejtem do Windows Phone :-)Człowieku nie masz obowiązku używać smartfonu z WP, nie musisz też klikać w newsy na temat tego OS-u i smartfonów na nim działających (no chyba, że jedyny cel twojej wizyty to bezmyślnie wyżywanie się). Natomiast twoje emocjonalne i wręcz wrogie podejście do tematu ("Nie powrócę już do tego łajna") świadczy tylko, że masz coś nie tak z głową :-)

Odpowiedz