DAJ CYNK

Komisja Europejska: UOKiK ma ocenić skutki utworzenie wspólnego przedsiębiorstwa przez Cyfrowy Polsat i Discovery

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3248

Komisja Europejska, Polska, OTT, Cyfrowy Polsat Discovery

Komisja Europejska zwróciła się do polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) z wnioskiem o dokonanie oceny skutków utworzenia wspólnego przedsiębiorstwa OTT przez Cyfrowy Polsat i Discovery.

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy o planach Cyfrowego Polsatu i Discovery dotyczących utworzenia nowej platformy OTT (over-the-top). W ofercie wspólnego przedsięwzięcia miałyby się znaleźć lokalne produkcji TVN, Polsatu, kontent zakupiony u zewnętrznych producentów, a także produkcje własne realizowane przez nowy podmiot.

Zobacz: Discovery i Cyfrowy Polsat utworzą wspólnie nową platformę OTT. Większy dostęp do polskich produkcji

Discovery Group jest przedsiębiorstwem medialnym, które produkuje kanały telewizyjne i dostarcza treści telewizyjne za pośrednictwem wielu platform dystrybucyjnych. Cyfrowy Polsat produkuje kanały telewizyjne, działa jako operator satelitarnej platformy cyfrowej typu pay-TV oraz dostarcza usługi telekomunikacyjne. W związku z tym polskie władze zwróciły się do Komisji Europejskiej z prośbą, by ta zbadała wpływ nowego podmiotu na konkurencję na rynkach produkcji i licencjonowania treści audiowizualnych, hurtowej dostawy kanałów telewizyjnych, detalicznej dostawy usług telewizyjnych oraz sprzedaży offline i online przestrzeni reklamowej w Polsce. Komisja Europejska uznała, że sprawie tej powinien się przyjrzeć polski urząd antymonopolowy, czyli UOKiK.

Dowody zebrane przez Komisję potwierdziły, że spełnione zostały warunki odesłania sprawy do właściwych organów państwa członkowskiego, o których mowa w art. 9 rozporządzenia UE w sprawie koncentracji przedsiębiorstw, i że polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest najlepiej umocowany do oceny skutków transakcji w Polsce. Komisja zdecydowała zatem o odesłaniu sprawy do Polski. Organy polskie rozpatrzą sprawę na podstawie prawa krajowego.

- czytamy w komunikacie Komisji Europejskiej

Zobacz: Vectra dołącza czwarty kanał w rozdzielczości 4K Ultra HD i zapowiada nowy STB z Android TV
Zobacz: UPC wprowadza dekoder 4K TV BOX oraz nowe pakiety internetowe i mobilne

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Komisja Europejska

Przewiń w dół do następnego wpisu