DAJ CYNK

Jak długo jeszcze RIM będzie liderem w sektorze instytucji?

22.10.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5431

Ważne 0

0

Czasy gdy RIM, kanadyjski producent smartfonów BlackBerry był jedynym wyborem dla amerykańskich instytucji rządowych i dla biznesu już się skończyły. Agencja po agencji rządowej iPhone'y przejmują terytorium jeżynek.

Czasy gdy RIM, kanadyjski producent smartfonów BlackBerry był jedynym wyborem dla amerykańskich instytucji rządowych i dla biznesu już się skończyły. Agencja po agencji rządowej iPhone'y przejmują terytorium jeżynek.

Kolejną już agencją jest Immigration and Customs Enforcement (ICE), która wymieni smartfony BlackBerry na blisko 18 tys. iPhone'ów. Do zmiany przygotowuje się też Commerce Department’s National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA), który przeskoczy na iPhone'y jeszcze w tym roku.

Co jednak z bezpieczeństwem informacji, które było kluczowe w przypadku produktów RIM? Jak się okazuje NOAA potrzebuje tylko kliku małych dodatków do iOS oraz zmodyfikowanych wersji aplikacji Google'a.

Z jeżynek rezygnują też prywatne firmy. Przykłady można mnożyć. Nowe iPhone'y trafią chociażby wkrótce do rąk 25 tys. pracowników zatrudnionych w prestiżowej firmie konsultingowej Booz Allen Hamilton.

Co ciekawe, w ostatnim kwartale fiskalnym RIM przybyło 2 mln użytkowników BlackBerry, co pozwoliło dobić do granicy 80 mln użytkowników. Lepsze niż spodziewane okazały się też wyniki finansowe. Być może więc opinie na temat końca epoki BlackBerry są trochę na wyrost? Wiele zależeć będzie od nadchodzącego BlackBerry OS 10 i nowej generacji jeżynek.

Źródło tekstu: Forbes

Komentarze
Zaloguj się
38. ~stz
0

2012-10-24 08:41:39

W USA dbają o swój przemysł stad promują produkty z jabluszkiem. U nas najważniejsza jest cena stąd wygrywają chińskie produkty. Ja korzystyam z telefonu BB od kilku lat i jestem zadowolony. Produkowane sa przez RiM na Węgrzech

Odpowiedz

37. ~Octopus
0

2012-10-23 17:20:33

@33 BB to fajny sprzęt do pracy. Pracuję na tym 6 rok i nie mam powodów do narzekań. Sprzęt- poza kulką .. i pierwszymi slajdami sprzęt rewelacja. Konfiguracja niemal nieograniczona i bardzo szczegółowa. Szukasz zabawki? - to bierz andka lub kafelkowe badziewie windows_szitu .

Odpowiedz

36. ~JustMe
0

2012-10-23 14:25:17

@26 Poczytaj odnosnie BES: Pomimo kolejnych informacji na temat rezygnacji różnych organizacji ze smartfonów BlackBerry i rozwiązania BES, po raz kolejny testy przeprowadzone w zakresie funkcjonalności produktów RIM w środowisku korporacyjnym potwierdziły, że jest to rozwiązanie nie tylko o wiele lepsze od oferowanych przez konkurencję, ale także wyraźne tańsze, jeśli chodzi o łączny koszt wdrażania, użytkowania, administracji i konserwacji urządzeń i powiązanych z nimi systemów.Według badań grupy Strategy Analytics, koszt BlackBerry Enterprise Server wraz z odpowiednimi urządzeniami i osprzętem oraz kosztami związanymi z eksploatacją i instalacją jest o niemal 40% niższy niż w przypadku, kiedy musimy w firmie zarządzać urządzeniami innych producentów. SA przewiduje również, że w kolejnych latach użytkowania koszty te nie będą maleć, a mogą wręcz zacząć rosnąć. Analiza przeprowadzona została dla firmy liczącej 100 użytkowników smartfonów, przy zachowaniu reguł bezpieczeństwa na poziomie IL2 (najniższy dopuszczalny dla organizacji rządowych oraz powiązanych, w tym m.in. szkół, szpitali, etc), gdzie jedna grupa smartfonów połączona była z BES, natomiast druga (również 100 urządzeń) korzystała ze smartfonów konkurencji, wykorzystujących m.in. VPN oraz inne rozwiązania oferowane przez firmy trzecie. Oczywiście w przypadku mniejszych firm, nie utrzymujących tak wysokiego standardu bezpieczeństwa tytułowa teza może nie być do końca prawdziwa, ale trudno nie zgodzić się z tym, że BES w dalszym ciągu pozostaje w wielu przypadkach całkowicie bezkonkurencyjny. Zrodlo bbnews

Odpowiedz

35. ~JustMe
0

2012-10-23 14:18:13

Już pisalem ze Policja Brytyjska wchodzi w "uklad" z Playbookami. Więc nie robcie z iPada czegos niesamowitego bo nim nie jest.Brytyjska Policja jezdzi Jaguarami,Bmw M5 i takimi tam...stac ich na kazdy tablet a wybrali Playbooka.....Jakies pytania?

Odpowiedz

34. ~Jacek
0

2012-10-23 13:25:23

Ludzie przeciez tu nie chodzi o to ze BB staje sie zle,ze bezpieczniejszy jest iOS(a napewno nie jest co wystarczy poczytac nawet na niebezpieczniku)itd.Przeciez tu chodzi o kase.Amerykanie wola nawet zlamac zasady bezpieczenstwa tylko po to zeby dac zarobic swojej firmie.Najwyzej jak cos sie zlego stanie to zgonia na zagraniczne firmy i beda mieli kolejny pretekst do wywolania wojny.Przeciez wszystkie te firmy ktore rezygnuja z uslug BB sa amerykanskie.To juz nie wymaga zadnego komentarza.

Odpowiedz

33. ~hopla
0

2012-10-23 11:55:46

Do tych osób co używają BB. CO sądzicie o modelach od BB,które kosztują w granicach 500-700 zł za nowy telefon?

Odpowiedz

32. ~sueshack
0

2012-10-23 09:42:19

@26 Ciekawe co zrobisz za 3-4 miesiące jak okaże się, że badzieworoid nie jest w stanie poradzić sobie z taką ilością poczty, jaką dostaje - dajmy na to - 10% z użytkowników.

Odpowiedz

31. ~mnb
0

2012-10-23 08:39:02

@26 Jeśli nie będziesz musiał czegoś robić, może okazać się, że nie będziesz już potrzebny. Wiesz z czym się to wiąże...?

Odpowiedz

30. PLANET
0

2012-10-23 07:24:59

Oho, applefap.. znaczy fan wrocil ;)

Odpowiedz

29. ~max
0

2012-10-23 04:03:39

Do 26 a template nie używasz? Ciekawe jak będziesz zarządzał czymś czego w Ios i android nie ma. A jak managerowie dostana pierwszy rachunek z roamingu to dopiero podziękują.

Odpowiedz

28. ~
0

2012-10-23 01:29:57

Applefan - znasz bajkę o wężu?

Odpowiedz

27. ~
1

2012-10-22 23:14:47

RIM nie zauwazylo ze poczta nie jest juz killer usluga... Tak uparcie trzymaja sie tego BES jak producent maszyn do pisania, ktory wypuszcza coraz to nowe modele nie zauwazajac, ze znalazl sie nagle w epoce komputerow i stwierdza ze nie ma zadnego produktu oprocz tych nieszczesnych maszyn i sprzedaz mu siada... Teraz sa o wiele wazniejsze rzeczy. Dlaczego firmy kupuja masowo iPady a nie Playbooki? Bo iPady mozna bardzo szybko zaadaptowac do organizacji, stworzyc na tym frontend swoich systemow i dac pracownikom do korzystania. Wiele firm to zauwazylo i korzysta co pokazuja ilosci sprzedazy ipada i jego dominujaca pozycja na rynku. Dodaj do tego rekordowy czas na baterii i totalna bezawaryjnosc i jest przepis na zarzniecie konkurencji. Bye, bye RIM. Najlepszy strzal w stope to zapowiadanie BB10 rok przed pojawieniem sie na rynku. Apple co roku pokazuje mase produktow. Gdyby klienci mieli czekac ROK na cos nowego. Ja was prosze. To smiech.

Odpowiedz

26. ~RE_d
0

2012-10-22 23:01:33

Firma dla której administruję siecią ostatnio w ramach taryfy utrzymaniowej wymieniła prawie 300 BB na 280 SG2 dla szarej masy i 20 iP 4S dla managerów. W końcu nie będę musiał męczyć się z BES i każdemu z osobna przycinać lub nadawać uprawnienia :)

Odpowiedz

25. ~kacha
0

2012-10-22 22:51:57

Ja oraz moja rodzina posiadamy terminale BB. Sam podchodziłam sceptycznie do tych produktów. Teraz nie wyobrażam sobie nic innego. Czekam na BB 10.

Odpowiedz

24. ~
0

2012-10-22 22:40:11

@23 - jeszcze tylko Opera, więcej nie potrzebuję. Co do klawiatury w 9900 się nie wypowiem bo nie miałem. Jeżeli mi czegoś brakuje z BB, to rewelacyjnej baterii, startu w 3 sekundy, bardzo dobrej anteny i klawiszy sprzętowych do mp3. A to w takim zestawie oferuje niestety tylko i wyłącznie BB. O MailDroidzie i HotMailu napisałem jako komentarz do stwierdzenia że nie ma dobrego klienta poczty na Andka, co jest bzdurą.

Odpowiedz