DAJ CYNK

[Aktualizacja] Huawei zakończył 2018 rok z przychodem przekraczającym 100 mld dolarów - po raz pierwszy w historii

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6944

Ubiegły rok okazał się rekordowy dla Huaweia pod względem finansowym. Chiński producent odnotował dwucyfrowe wzrosty przychodu oraz zysku netto w stosunku do roku 2017.

W 2018 roku Huawei osiągnął przychód w wysokości 721,2 mld juanów (około 107 mld dolarów), o 19,5% więcej niż rok wcześniej. Był to najwyższy wzrost od dwóch lat, pomimo zwiększonej kontroli działalności chińskiej firmy. Podział całkowitego przychodu Huaweia za 2018 roku na poszczególne działy przedstawiał się następująco:

  • usługi operatorskie - 294 mld juanów (prawie 44 mld dolarów), miej więcej tyle samo, co rok wcześniej,
  • enterprise - 74,4 mld juanów (około 11 mld dolarów), wzrost o 23,8% rok do roku,
  • produkty konsumenckie - 348,9 mld juanów (prawie 52 mld dolarów), o 45,1% więcej niż w 2017 roku.

Amerykańskie władze "ostrzegają" cały świat, że sprzęt telekomunikacyjny Huaweia może być wykorzystywany do szpiegowania przez chiński rząd. Waszyngton wzywa jednocześnie sojuszników do wykluczenia chińskiego producenta z procesu wdrażania sieci nowej generacji 5G. Starszy menedżer Huaweia powiedział na początku tego tygodnia, że ​​kampania USA przeciwko firmie ma niewielki wpływ na sprzedaż jej produktów. Ocenił również, że jest mało prawdopodobne, aby duża liczba krajów wysłuchała amerykańskiego apelu o zakazaniu sprzętu chińskiego producenta.

Zobacz: Szef Huaweia trolluje Trumpa i rząd USA. Wasz hejt to dla nas reklama
Zobacz: Komisja Europejska rekomenduje spójną weryfikację przy budowie sieci 5G. Nie ma słowa o wykluczeniu Huaweia
Zobacz: [Aktualizacja] Huawei wskakuje na miejsce Samsunga jako największy producent smartfonów na świecie

Zysk netto firmy z Shenzhen (Chiny) za 2018 rok wyniósł 59,3 mld juanów (około 9 mld dolarów). W tym przypadku wzrost w ujęciu rocznym osiągnął 25,1%. Dla porównania - wzrost zysku netto w 2017 roku wyniósł 28% oraz 0,4% w 2016 roku.

W 2018 roku Huawei zainwestował 101,5 mld juanów (około 15 mld dolarów, 14,1% przychodów ze sprzedaży) w badania i rozwój, zajmując piąte miejsce na świecie w zestawieniu The 2018 EU Industrial R&D Investment Scoreboard. W ciągu ostatnich dziesięciu lat wydatki Huaweia na badania i rozwój osiągnęły poziom ponad 480 mld juanów (ponad 71 mld dolarów). Według oficjalnych danych Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO), Huawei złożył w 2018 roku 5405 wniosków patentowych, zajmując pierwsze miejsce wśród wszystkich firm składających wnioski na całym świecie.

Zobacz: Nikt nie zgłasza tylu patentów co Huawei. Azjatyckie firmy są liderem pod tym względem
Zobacz: Samsung i Alphabet (Google) to firmy, które w 2018 roku zainwestowały najwięcej w badania i rozwój

- Technologia informacyjno-komunikacyjna szybko wkracza do każdej branży. Spowodowało to cyfrową, inteligentną transformację – siłę napędową współczesnej gospodarki. Poprzez znaczne i konsekwentne inwestycje w rozwój rozwiązań 5G, a także komercyjne ich wdrażanie na dużą skalę, Huawei angażuje się w budowę najlepszych na świecie połączeń sieciowych. W trakcie tego procesu firma będzie nadal ściśle przestrzegać wszystkich odpowiednich norm, aby budować bezpieczne, godne zaufania i wysokiej jakości produkty. Pracując na rzecz osiągnięcia tego celu wyraźnie stwierdziliśmy: bezpieczeństwo cybernetyczne i ochrona prywatności użytkowników są absolutnym priorytetem naszych działań. Jesteśmy przekonani, że klienci, którzy zdecydują się na wybór rozwiązań Huawei będą najbardziej konkurencyjni w erze 5G. A kraje, które podejmą współpracę z firmą, zyskają przewagę przed kolejną falą wzrostu w gospodarce cyfrowej.

Najprostszym sposobem na zburzenie twierdzy jest zaatakowanie jej od wewnątrz. Najłatwiej jest ją z kolei wzmocnić z zewnątrz. Idąc naprzód, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odwrócić uwagę od zewnętrznych czynników rozpraszających ją, poprawić zarządzanie i poczynić postępy w realizacji naszych strategicznych celów. Będziemy nadal wzmacniać zgodność operacyjną, zapewniać ciągłość biznesową i zrównoważony rozwój oraz kultywować otwarty ekosystem, w którym wszyscy uczestnicy będą współpracować i wspólnie prosperować. Ponadto, będziemy kontynuować naszą transformację organizacyjną, aby wzbudzić większą pasję i zaangażowanie w całej organizacji.

– powiedział Guo Ping, Rotating Chairman Huawei

Huawei spodziewa się w tym roku wzrostu przychodu do równowartości 125 mld dolarów.

Zobacz: Huawei Mate 30 jest w fazie testów. Data premiery to wrzesień lub październik tego roku
Zobacz: Testujemy Huawei P30 Pro - zoom 50x i zdjęcia nocne jakich nie widział świat [wideo]
Zobacz: Huawei Mate X w naszych rękach - wyginamy i sprawdzamy najbardziej futurystyczny smartfon tego roku

Aktualizacja:

Uzupełniliśmy tekst powyżej dodatkowymi informacjami.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nasdaq

Przewiń w dół do następnego wpisu