DAJ CYNK

[Aktualizacja] Huawei wskakuje na miejsce Samsunga jako największy producent smartfonów na świecie

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7077

Według danych GfK za styczeń 2019 roku, Huawei jest obecnie globalnie numerem jeden. Chiński gigant mimo powszechnych spadków na rynku sprzedał na świecie najwięcej smartfonów ze wszystkich producentów.

Jak podaje GfK, w całej dziesiątce największych producentów smartfonów na świecie jedynie Huawei i Honor mogą się pochwalić wzrostami sprzedaży (odpowiednio 21 i 11 proc. rok do roku). Obecny udział Huawei w rynku kształtuje się na poziomie 18,8 proc. Drugie miejsce z wynikiem 16 proc. zajmuje Samsung, a trzecie należy do Apple (14,9 proc.).

Zobacz: Szef Huaweia trolluje Trumpa i rząd USA. Wasz hejt to dla nas reklama

W łącznej globalnej sprzedaży 59,08 mln smartfonów w styczniu 2019 roku Huawei ma aż 11,13 mln egzemplarzy. Samsung zatrzymał się na 9,47 mln, zaś Apple na 8,81 mln sztuk.

Warto zauważyć, że Huawei podaje swój udział w rynku bez uwzględnienia wyników submarki Honor. Raport GfK wskazuje również na duże spadki sprzedaży smartfonów Samsunga (41 proc.) oraz Apple (21 proc.). Lokalnych danych z GfK Polonia jeszcze nie mamy. Wkrótce okaże się czy Huawei zgodnie z deklaracjami jest również numerem 1 w Polsce.

Zobacz: Testujemy Huawei P30 Pro - zoom 50x i zdjęcia nocne jakich nie widział świat [wideo]

[Aktualizacja #1: 28 marca] Otrzymaliśmy komunikat od GfK Polonia, który w całości publikujemy poniżej: 

Instytut GfK Polonia odpowiadając na zapytania dziennikarzy i podmiotów branżowych dotyczących informacji o wynikach rynkowych marki Huawei, w której jako źródło danych podane zostały rezultaty badań instytutu GfK, a opublikowanej pierwotnie przez chińską agencję prasową i przedrukowaną przez media w wybranych krajach, w tym w Polsce, niniejszym wyjaśnia, iż wzmiankowane wartości nie pochodzą z raportów instytutu GfK oraz że instytut GfK nie posiada żadnych informacji uzasadniających tezy, które znalazły się w opublikowanym przez chińską agencję prasową komunikacie.

[Aktualizacja #2: 28 marca] Jest też oficjalne stanowisko polskiego oddziału Huawei:

W odniesieniu do oświadczenia GfK Polonia, pragniemy powiedzieć, że jesteśmy zaskoczeni informacją, że liczby podane przez chińskie media okazały się nieprawdziwe. Czekamy z niecierpliwością na oficjalne dane GfK. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PingWest

Przewiń w dół do następnego wpisu