DAJ CYNK

Huawei podwaja zatrudnienie w polskim biurze. Firma nie przestaje inwestować nad Wisłą

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5563

Firma Huawei oficjalnie potwierdza to, co od pewnego czasu komunikowali jej przedstawiciele w wywiadach. W polskim biurze firmy zostanie podwojone zatrudnienie.

Pracę w oddziale Huawei Consumer Business Group znajdzie sto nowych osób. To dział firmy zajmujący się sprzedażą smartfonów, laptopów, tabletów oraz akcesoriów. Od niedawna biuro Huaweia mieści się w nowej lokalizacji na warszawskim Mokotowie.

Zobacz: Angela Merkel nie chce blokować działalności Huawei w Niemczech. Jednak domaga się regulacji

Obecnie Huawei zatrudnia ponad 900 osób w całej Polsce, tworząc ponad 3000 miejsc pracy.

Ubiegły rok był dla Huawei czasem przełomowym. W drugim kwartale 2018 roku przejęliśmy pałeczkę lidera na rynku smartfonów z udziałem na poziomie 33,4% w ujęciu ilościowym. W 2019 roku mamy ambicję, aby utrzymać stabilną pozycję największego gracza w Polsce

- powiedział  powiedział Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG w Polsce.

Huawei nie utrzymał jednak pozycji lidera na polskim rynku. Końcówka 2018 roku należała do Samsunga, który powrócił na pierwszą pozycję.

W 2019 roku chcemy zachować szybkie tempo wzrostu w segmencie smartfonów, ale też laptopów i akcesoriów. Jest to ogromne wyzwanie biznesowe, dlatego potrzebujemy wzmocnić nasz zespół. Będziemy zatrudniać we wszystkich działach firmy, m. in. sprzedaży, obsługi klienta i marketingu. Pod koniec 2019 roku chcemy podwoić zatrudnienie w polskim biurze. Ogłoszenia o pracę będą publikowane na portalach rekrutacyjnych i w serwisie LinkedIn

- mówi Dorota Natlia Haller, dyrektor marketingu i komunikacji w Huawei CBG Polska.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu