DAJ CYNK

Google: hasło „koronawirus” liderem wyszukiwań w Polsce i na świecie w 2020 roku

msnet

Prawo, finanse, statystyki

Google wyszukiwarka Polska świat ranking 2020

Google opublikował ranking Rok w wyszukiwarce: 2020. Zarówno w Polsce, jak i na świecie, najbardziej na popularności zyskało hasło koronawirus w postaci samodzielnej oraz z dodatkowymi słowami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wybory prezydenta w USA i hasła związane z tym wydarzeniem.

Listy haseł najbardziej zyskujących na popularności pokazują, czym żyli internauci w mijających dwunastu miesiącach. W tym roku zestawienie Rok w wyszukiwarce, a także opinię publiczną, zdominował temat „koronawirus”. Hasło to uplasowało się na szczycie globalnej i polskiej listy zestawienia. Internauci w Polsce poszukiwali nie tylko informacji o samym wirusie, ale także o tym, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju i gdzie odnotowano najwięcej przypadków zachorowań. Hasła koronawirus w Polsce i koronawirus mapa znalazły się kolejno na 2. i 7. miejscu zestawienia. Wielu internautów poszukiwało również wszelkich porad dotyczących COVID-19 (4. miejsce w Polsce). Ludzie na całym świecie chcieli też  dowiedzieć się, jakie są objawy nowego wirusa (8. miejsce na liście globalnej).

Zobacz: Google Play: za darmo aplikacje o wartości 170 zł!
Zobacz: Google Stadia wchodzi do Polski

Najszybciej zyskujące na popularności
Polska Cały świat
 1. Koronawirus
 2. Koronawirus w Polsce
 3. Wybory USA
 4. Koronawirus porady
 5. Google Classroom
 6. Microsoft Teams
 7. Koronawirus mapa
 8. 365 dni
 9. Joe Biden
 10. Kobe Bryant
 1. Koronawirus
 2. Wyniki wyborów
 3. Kobe Bryant
 4. Zoom
 5. IPL
 6. Indie vs. Nowa Zelandia
 7. Koronawirus aktualizacje
 8. Koronawirus objawy
 9. Joe Biden
 10. Google Classroom
 

Rok 2020 zaskakiwał nas na każdym kroku i był dużym wyzwaniem dla wielu naszych przyzwyczajeń i sposobów funkcjonowania: w życiu, szkole czy pracy. Jedną z największych rewolucji przeszła w tym roku szkoła, która w wielu krajach, w tym również w Polsce, z dnia na dzień musiała przestawić się na nauczanie zdalne. Home office i praca na odległość zagościła też w wielu firmach. Nic dziwnego zatem, że w pierwszej dziesiątce najszybciej zyskujących na popularności wyszukiwań polskich internautów znalazły się nazwy narzędzi do komunikowania się online, takie jak Google Classroom i Microsoft Teams. Hasła te zajęły odpowiednio 5. i 6. miejsce. Z kolei na liście globalnej na 4. miejscu uplasował się Zoom. Cały świat obserwował także wybory prezydenckie w USA, interesował się prezydentem elektem, a także żegnał koszykarza Kobego Bryanta, który zginął w katastrofie helikoptera na początku tego roku.

Tematy, o których się mówiło

Nie ma wątpliwości, że doniesienia medialne zdominował w tym roku koronawirus. W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się tematy związane z oferowaną przez państwo pomocą w czasie pandemii. Hasło bon turystyczny uplasowało się na 4. miejscu, natomiast tarcza kryzysowa na 8. Równie istotne były informacje o obostrzeniach (6. miejsce) i samym lockdownie (10. miejsce). Tematyka gospodarcza wkradła się również na listę globalną. Dyskutowano o bezrobociu, czekach pomocowych, a także o akcjach Tesli. Ważnym tematem były również wybory: w Polsce obserwowano zarówno walkę o prezydenturę w USA (2. miejsce), jak i wybory krajowe (3. miejsce). Z kolei na liście globalnej znalazł się temat wyników wyborów w USA (2. miejsce) oraz w stanie Bihar, w Indiach. Dużo uwagi poświęcono zarówno Iranowi, jak i olbrzymiej eksplozji, do jakiej doszło w sierpniu w portowym magazynie w stolicy Libanu, Bejrucie. Polacy wyszukiwali także informacje o pożarach w Australii (7. miejsce). Po raz pierwszy ludzie na całym świecie wyszukali również hasło Black Lives Matter.

Tematy, o których się mówiło (News)
Polska Cały świat
 1. Koronawirus
 2. Wybory USA
 3. Wybory prezydenckie 2020
 4. Bon turystyczny
 5. Iran
 6. Nowe obostrzenia
 7. Pożary w Australii
 8. Tarcza antykryzysowa
 9. Wybuch w Bejrucie
 10. Lockdown
 1. Koronawirus
 2. Wyniki wyborów
 3. Iran
 4. Bejrut
 5. Hantawirus
 6. Czeki pomocowe
 7. Bezrobocie
 8. Akcje Tesli
 9. Wyniki wyborów w Bihar
 10. Black Lives Matter
 

Dużo znaków zapytania

Dlaczego wirus nazywa się covid-19, dlaczego zdrowie psychiczne jest ważne, dlaczego ludzie klaszczą - cały świat szukał odpowiedzi na te i wiele innych pytań. W Polsce internauci próbowali zgłębić wiedzę dotyczącą koronawirusa. Szukali wszelkich bieżących informacji związanych z tym tematem, jak i sposobów na domową ochronę przed Covid-19. Wśród wyszukiwanych pytań zyskujących na popularności znaleźć można między innymi: jak uszyć maseczkę, jak złożyć bon turystyczny, co to jest pandemia, co to jest narodowa kwarantanna, co to jest lockdown, ile trwa kwarantanna, ile osób może być na pogrzebie, ile kosztuje test na covid czy ile kosztuje respirator. Wielu Polaków szukało także informacji związanych ze szkołą, nauką i zdobywaniem wiedzy czy umiejętności. Wśród najpopularniejszych wpisywanych zapytań znalazły się między innymi: co to jest nauczanie hybrydowe, a także dlaczego albatros znakomicie lata czy dlaczego Gerwazy zrezygnował z zemsty na rodzinie Sopliców. Wyszukiwano pomysły i inspiracje związane z aktywnościami, które można robić w domu. Wśród trendujących haseł znaleźć można między innymi: jak upiec chleb, jak zrobić zakwas na chleb, jak zrobić masę solną, pomysł na ogród, pomysł na balkon, ćwiczenia w domu, zabawy dla dzieci w domu.

Ludzie ze świata polityki, sportu, sztuki

Jak zawsze, wśród wpisywanych w wyszukiwarkę haseł znalazło się sporo nazwisk. Wyszukiwaliśmy informacje zarówno o ludziach, którzy odeszli, jak i o tych, którzy zaistnieli
z przeróżnych powodów w świadomości internautów. W Polsce w ścisłej czołówce na liście Ludzie znaleźli się między innymi: Joe Biden, Kobe Bryant i Paweł Królikowski. Na liście globalnej na pierwszym miejscu uplasował się również Joe Biden, a zaraz po nim Kim Jong Un i Boris Johnson.

Ludzie
Polska Cały świat
 1. Joe Biden
 2. Kobe Bryant
 3. Paweł Królikowski
 4. Iga Świątek
 5. Rafał Trzaskowski
 6. Donald Trump
 7. Kim Dzong Un
 8. Dariusz Gnatowski
 9. Krzysztof Bosak
 10. Ewa Żarska
 1. Joe Biden
 2. Kim Jong Un
 3. Boris Johnson
 4. Kamala Harris
 5. Tom Hanks
 6. Jakob Blake
 7. Kanye West
 8. Ghislaine Maxwell
 9. August Alsina
 10. Ryan Newman
 

Rozrywka w domu

Rok 2020 był rokiem poszukiwań sposobów na rozrywkę w domu. Zjawisko binge-watching osiągnęło w tym roku rekord wszechczasów na całym świecie. Pozostając w domach
i dystansując się społecznie, zaprosiliśmy do swoich salonów postacie z filmów i seriali z całego świata.

Polska
Filmy Seriale
 1. 365 dni
 2. Parasite
 3. Don Stanislao
 4. Jak zostałem gangsterem
 5. Psy 3
 6. Megan is missing
 7. Nic się nie stało
 8. Zabawa w chowanego
 9. W lesie dziś nie zaśnie nikt
 10. Mayday
 1. Dom z papieru
 2. Gambit królowej
 3. Więzień miłości
 4. Brzydula 2
 5. Cena wolności
 6. W głębi lasu
 7. Przysięga
 8. Zawsze warto
 9. La Bandida
 10. Unorthodox
Cały świat
Filmy Seriale
 1. Oarasite
 2. 1917
 3. Czarna Pantera
 4. 365 dni
 5. Epidemia strachu
 6. Tenet
 7. Enola Holmes
 8. Ptaki Nocy
 9. Mulan
 10. Jojo Rabbit
 1. Król Tygrysów
 2. Big Brother Brazylia
 3. Dom z papieru
 4. Cobra Kai
 5. The Umbrella Academy
 6. Emily w Paryżu
 7. Ozark
 8. Gambit królowej
 9. Outer Banks
 10. Locke & Key
 

Zobacz: Listopadowy ranking speedtestu: kolejny miesiąc niewielkich spadków prędkości
Zobacz: Orange jest wciąż najpopularniejszą siecią dostępu do Internetu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google

Przewiń w dół do następnego wpisu