DAJ CYNK

Gmail jest wciąż najpopularniejszym serwisem pocztowym w Polsce

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7097

Najpopularniejszą platformą e-mailową w Polsce cały czas pozostaje Gmail. Serwisy WP, Onetu, Interii i o2.pl z kolei przyciągają internautów na najdłużej. W czołówce tylko o2.pl oraz gazeta.pl w ujęciu rocznym zwiększyły liczbę realnych użytkowników.

Poczta elektroniczna w przeglądarce WWW

W październiku 2018 roku przeglądarkowa wersja serwisu pocztowego Gmail (mail.google.com) miała w Polsce 8,260 mln realnych użytkowników, o 9,2% mniej niż rok wcześniej. Na drugim miejscu znalazła się witryna e-mailowa portalu WP.pl (poczta.wp.pl) - 6,929 mln realnych użytkowników (spadek o 5,4% rok do roku), natomiast podium zamyka serwis Onetu (poczta.onet.pl) mająca 4,850 mln realnych użytkowników (o 0,4% mniej niż w październiku 2017 roku). Całą trójka zmniejszyła jednocześnie swój udział w całym rynku poczty elektronicznej w Polsce.

Identyczna kolejność była w przypadku użytkowników posługujących się komputerem. Na urządzeniach mobilnych na trzecim miejscu uplasowała się usługa pocztowa serwisu o2.pl (poczta.o2.pl).

Poczta elektroniczna w aplikacji mobilnej

Najpopularniejszą pocztową aplikacja mobilną w październiku 2018 roku był w Polsce Gmail, dołączany niemal do każdego smartfonu z Androidem. Miał on w poprzednim miesiącu 6,742 mln realnych użytkowników - aż o 20% mniej, niż rok wcześniej. Potem długo długo nic i na drugim miejscu Nowa Poczta Interia z 0,292 mln realnych użytkowników (wzrost o 69,6% w ujęciu rocznym), natomiast na trzecim poczta_o2 z 0,228 mln realnych użytkowników (wzrost o 7% rok do roku).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Wirtualnemedia.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu