DAJ CYNK

Globalny rynek telefonów komórkowych wzrośnie w 2014 roku o 7%

02.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3366

Ważne 4

1

Po serii spowolnień związanych ze światowym kryzysem gospodarczym, rynek telefonów komórkowych w 2014 roku czeka znaczący wzrost.

Po serii spowolnień związanych ze światowym kryzysem gospodarczym, rynek telefonów komórkowych w 2014 roku czeka znaczący wzrost.

Według najnowszej prognozy Strategy Analitycs, w 2014 roku światowa sprzedaż telefonów wzrośnie o 7%. Źródłem wzrostu będą głównie rynki regionów Azji i Pacyfiku, Ameryki Południowej, Ameryki Środkowej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Pięcioma największymi rynkami sprzedaży będą Chiny, Indie, Stany Zjednoczone, Brazylia i Indonezja. Kluczową kwestią w dalszym zwiększaniu sprzedaży telefonów komórkowych jest dostępność bardzo tanich urządzeń, w tym smartfonów, na które mogą sobie wreszcie pozwolić również te osoby, które dotąd nie korzystały z telefonu komórkowego.

Źródło tekstu: Strategy Analitycs

Komentarze
Zaloguj się
16. ~gościuuuuu
0

2014-04-03 17:42:30

~15 podaj cene? ;)

Odpowiedz

15. ~
0

2014-04-03 17:39:47

Mam jeszcze Nokię taką jak na zdjęciu, mój drugi telefon komórkowy w życiu. Wciąż działa! :)

Odpowiedz

14. Maniiiek
0

2014-04-03 15:54:37

@10 a dlaczego to był głupi pomysł? Uzasadnij.

Odpowiedz

13. ~JustMe
0

2014-04-03 11:09:45

Applefanie, po raz kolejny : Napisz mi dlaczego BlackBerry 10 to lipa. Konkrety a nie pierniczenie jak dotychczas!Nie pisz o liczbach no szybko mogę Cię zgasic Twoim odnoszeniem się do przemysłu samochodowego które tak lubisz I często tu stosujesz.

Odpowiedz

12. tylrog
0

2014-04-03 09:05:45

Akurat w krajach rozwijajacych sie wszyscy jezdza furami za milion PLN i beda sie nosic przy okazji iphonami 4.

Odpowiedz

11. applefan_
0

2014-04-03 08:49:02

@10 miało być do @5

Odpowiedz

10. applefan_
-1

2014-04-03 08:48:47

@2 3GS to głupi pomysł, ale IP4 bardzo rozsądny.

Odpowiedz

0

2014-04-03 08:48:25

@6 bo nic innego już nie mogą zrobić. BB10 to porażka/klapa/niewypał - niepotrzebne skreślić więc wracają do korzeni żeby resztki wiernej klienteli zatrzymać. W przypadku Apple IP5S sprzedaje się rewelacyjnie. Starszy model jest po to aby był bardziej przystępny dla biedniejszych rynków. To taka sama zasada jaką stosują banki w stosunku do najmłodszych. Zakładają im konta, SKO itd, przyzwyczajają do marki w nadziei ze jak już zaczną pracować zostaną w firmie ze swoimi pieniędzmi. Dziwne że tego nie rozumiesz.

Odpowiedz

0

2014-04-03 08:45:53

@7 dziwny z Ciebie gość. W PL jeżdża fury za ponad 1 mln PLN. To świadczy o tym, że nie ma u nas biedy i ubóstwa? Jak sobie tam kupią tego IP4 (świadoma decyzja kupującego) to będą ściągać darmowe aplikacje z AppStore. Nikt nie każe im kupować nic w sklepie.

Odpowiedz

7. ~JustMe
0

2014-04-02 21:55:49

A co do : "działają aplikacje ze sklepu "Hehe, myśli nasza maskotka ze w krajach rozwijających się gdzie ludzie żyją za dolara dziennie będą korzystali z tego cudownego sklepu.Takie myśli to upadek ludzkości :)

Odpowiedz

6. ~JustMe
0

2014-04-02 21:48:45

I dlatego BlackBerry wznawia os7Applefan chwali teraz I tu swoją sekte, ale pod newsem ze BlackBerry wznawia produkcje "starszych" modeli miał jak zwykle swoje chore teorie :D

Odpowiedz

0

2014-04-02 19:38:25

@2 a jak pisałem kiedyś, że Apple dobrze by wyszło wypuszczając 3GS-a na takie rynki to wrzeszczałeś i tupałeś nóżką z krzykiem, że Apple nigdy się do tego nie zniży....

Odpowiedz

4. ~gościuuuuu
0

2014-04-02 18:00:07

nieśmiertelna i niepokonana ;)

Odpowiedz

3. ~
0

2014-04-02 17:57:52

A cóż to za piękna Nokia na zdjęciu do tego artykułu? :)

Odpowiedz

0

2014-04-02 14:50:35

"Kluczową kwestią w dalszym zwiększaniu sprzedaży telefonów komórkowych..." Otóż nie, kluczową kwestią jest wysokość kosztów utrzymania telefonu. Przecież tańsze smartphone-y np. nokia 520 to zaledwie kilka miesięcy abonamentu, który pozwala na swobodne korzystanie z możliwości tego produktu. Przynajmniej w PL nie wiem jak w Indonezji :)

Odpowiedz