DAJ CYNK

Gemius: Samsung rośnie w Internecie w Europie Środkowo-Wschodniej

14.10.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3085

Ważne 1

2

Samsung konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku mobilnym w Europie Środkowo-Wschodniej. W Serbii, na Litwie i na Białorusi już wygrał wyścig z Apple - wynika z danych Gemiusa.

Samsung konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku mobilnym w Europie Środkowo-Wschodniej. W Serbii, na Litwie i na Białorusi już wygrał wyścig z Apple - wynika z danych Gemiusa.

Analizą objęto kraje z Europy Środkowo-Wschodniej, w których Gemius prowadzi pomiar ruchu na stronach internetowych (gemiusTraffic), tj. Białoruś, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Mołdawię, Polskę, Serbię, Słowację, Ukrainę i Węgry. Dane pochodzą z sierpnia 2012 i 2013 roku.

Okazuje się, że na wszystkich analizowanych rynkach Samsung odnotował wzrosty pod względem udziału w mobilnym ruchu internetowym. Co więcej, to na smartfonach i tabletach tego producenta, internauci z Białorusi, Litwy i Serbii najczęściej przeglądają strony www sieci. W najbliższym czasie można się także spodziewać zmiany układu sił w Polsce, na Słowacji i na Węgrzech, gdzie udział w mobilnym ruchu internetowym z urządzeń koreańskiego producenta stopniowo osiąga pozycję giganta z Cupertino.

Z kolei Apple, w porównaniu do sierpnia zeszłego roku, umocnił swoją pozycję na rynkach ukraińskim i mołdawskim. Tam największy ruch mobilny na stronach www pochodzi z iPhone'a i iPada. Te urządzenia są też wciąż najpopularniejsze w Chorwacji, Czechach, Estonii i na Łotwie, choć stopniowo tracą na rzecz smartfonów i tabletów z logo firmy z Korei.

Źródło tekstu: Gemius

Komentarze
Zaloguj się
27. ~w00t w00t
0

2013-10-15 12:15:22

posadzki = posadkami (autokorekta) :-)

Odpowiedz

26. ~w00t w00t
0

2013-10-15 12:13:18

@24 - a teraz ta komuna chce zmusić prywatne firmy żeby w zarządach zatrudniały 40% kobiet (oczywiście walczą o to feminazistki) wtedy dopiero będziemy mieli upadek wielu firm, wycofanie się reszty z Europy i wtedy dopiero zobaczymy co to znaczy nowy bolszewizm i wysokie ceny, w USA tymczasem dalej gospodarka będzie się rozwijała dwa razy szybciej niż w euro komunie i nikomu tam nie przyjdzie do głowy wprowadzanie bolszewickich pomysłów feministek, przynajmniej w gospodarce bo tam nie zarzyna się firm po to żeby jakieś stare, brzydkie kobiety zadowolić posadzki w zarządach mimo braku kwalifikacji

Odpowiedz

25. ~w00t w00t
0

2013-10-15 12:04:32

he he jak zwykle wiadomość mgliście dotycząca apple i odrazu kilkunastu zakompleksionych małych polaczków kwiczy jaki to apple to jest straszny i tak dalej, jesteście żałosnymi dzieciuchami których nie stać na wybór więc kupują to na co ich stać i próbują sobie to potem w taki sposób uzasadnić. Dla jasności drogie gimbusy, nie mam iphona tylko nexsusa 4 z androidem i jestem z tego telefonu bardzo zadowolony, jednocześnie nie rozumiem tej frustracji i kompleksów wobec firmy apple, ze strony dzieciaków z samsungami, lg, htc czy nokiami

Odpowiedz

24. applefan_
0

2013-10-15 08:42:02

Porównywanie cen iPhonów w USA i EU jest bez sensu. W DE kosztują 650 EUR to jak to się ma to 600 USD??? Tak samo ceny aut tych samych sprzedawanych w USA i EU ceny tam są ok 1/3 niżej. Eurokołchoz opodatkowany i zsocjalizowany cudem utrzymuje podatki na takich poziomach jak teraz. Niedługo będzie padać Francja i GB wtedy zobaczycie jakie będą ceny jak będą podnoszone podatki żeby utrzymać się na powierzchni. iPhony będą po 1000 EUR w europie.

Odpowiedz

23. ~obserwator
0

2013-10-15 00:07:15

Odnośnie cen iphonów to przypomina mi się stary dowcip o Bacy który sprzedawał psa. Przechodzący turysta pyta. Baco ile chcecie za tego psa ? A baca nówi 10 tysięcy. A turysta - Baco co ty oszalałeś dziesięć tysięcy za kundla, przecież nikt za tyle go nie kupi. Ale za kilka godzin turysta wraca a Baca stoi bez psa, i pyta. No i co Baco sprzedaliście tego psa? Ten odpowiada że tak. Turysta pyta , czy za 10 tysięcy? A Baca mówi. Tak za dwa koty po 5 tysięcy.

Odpowiedz

22. ~LepikPL
0

2013-10-15 00:01:26

@21 jasne że dotują! Tylko wgranie brandu kosztuje majątek. A jeden op to nawet simlocka musi założyć. Myślisz że to za darmo siedzi ten expert i wgrywa? To spece wysokiej klasy. Dobrze opłacani.

Odpowiedz

21. toms
0

2013-10-14 21:35:23

Co Wy gadacie! Przecież operatorzy dotują nasze telefony... ;-))

Odpowiedz

20. ~Ryszard
0

2013-10-14 20:54:02

AERO2 USER - dobre!!!

Odpowiedz

0

2013-10-14 20:30:42

Ryszard prestiż ukryty jest nie tylko w telefonie ale i w cenie :) Tak jak w dowcipie o nowobogackich ruskich. "Słuchaj kupiłem iPhone za 5000 zł. Ty durny jesteś. Gdybyś przyszedł do mnie wcześniej powiedziałbym Ci gdzie go kupić za 10000 zł." ;)

Odpowiedz

18. ~Ryszard
0

2013-10-14 20:19:20

AERO2 USER - trochę??? Przegięli na całego. Ale kredyt jakoś muszą spłacić!!! Ciekawe ile osób się na to nabierze.

Odpowiedz

0

2013-10-14 20:11:32

Ryszard w Plusie tylko 5599 zł. Trochę zarabiają ;)

Odpowiedz

16. ~Ryszard
0

2013-10-14 19:56:07

AERO2 USER - znajomy kupił dla swojej żony przez znajomego w USA. Z przesyłką wyszło 2050 zł. Kurier przywiózł do domu przesyłkę.

Odpowiedz

0

2013-10-14 19:44:03

Ryszard nie da się kupić z przesyłką do Polski ? VAT pewnie trzeba by doliczyć ale cło chyba na telefony 0% ?

Odpowiedz

14. Hose
0

2013-10-14 19:34:02

@1 - Nawet iPhone/''m nie zakryjesz słomy wychodzącej z twoich "elitarnych" gumowców. Badanie dowodzi że Samsung umacnia swoją pozycję w każdym segmencie, Apple swoje 5 minut miało chwilę temu, teraz Samsung ma swoje.

Odpowiedz

13. ~Ryszard
0

2013-10-14 19:20:33

matteo - co pod tym rozumiesz? Zobacz jaka cena jest w plusie (na pewno oficjalna). Wyczytałem gdzieś. że ma na wolnym rynku iPhon 5s 16 GB kosztować 3200 zł. Jest różnica między 3200 a 1800 zł. Różnica prawie 1400 zł. Dokłada 400 zł i mam drugiego iPhon 5s. Nic dodać nic ująć. A plus przegiął.

Odpowiedz