DAJ CYNK

Gemius: rośnie ruch z przeglądarek mobilnych w polskiej sieci

10.01.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2975

Ważne 1

1

Gemius sprawdził jakich przeglądarek mobilnych używają Polacy korzystając z internetu. Przez ostatni rok ponad dwukrotnie wzrósł ruch z przeglądarek mobilnych w polskiej sieci.

Gemius sprawdził jakich przeglądarek mobilnych używają Polacy korzystając z internetu. Przez ostatni rok ponad dwukrotnie wzrósł ruch z przeglądarek mobilnych w polskiej sieci.

W grudniu 2012 roku utrzymywał się na poziomie 4%, podczas gdy na zakończenie 2013 roku wyniósł już 9%. Najbardziej popularne dla posiadaczy smartfonów i tabletów są przeglądarki mobilne oparte na silniku WebKit (6% udziału w ruchu internetowym) ? w tym głównie Safari Mobile. Popularnością cieszy się również Chrome Mobile (1%) i Opera Mini (1%).W ujęciu rocznym największy, bo niemal dziesięciokrotny, wzrost zanotował Chrome Mobile. Przez rok udział tej przeglądarki w ruchu internetowym zwiększył się z 0,2% do 1,3%. Natomiast największy spadek odnotowała Nokia Browser. W porównaniu rocznym ruch w polskiej sieci wykonywany z przeglądarki Nokii spadł o połowę (z 0,2% do 0,1%).

Dane pochodzą z badania ruchu na stronach www (gemiusTraffic) prowadzonego przez firmę Gemius.

Źródło tekstu: Gemius

Komentarze
Zaloguj się
6. ~SA10B
0

2014-01-11 06:34:15

Na swoim LG L9 pierwszej wersji najczęściej korzystam z Dolphin Browser.Czasem też korzystam z Chrome ale jednak dla mnie Dolphin lepszy...płynniej chodzi i bez problemu wczytuje wszystkie elementy stron.

Odpowiedz

5. ~Adam M
0

2014-01-10 10:31:12

@1 - Masz kolego /''niesamowitą/'' stronę www. I chyba w twoim poście to bardziej o jej reklamę Ci chodziło a nie o samą wypowiedź. :)

Odpowiedz

4. ~Adam M
1

2014-01-10 10:27:30

Dane z Gemiusa są zupełnie niemiarodajne, ponieważ skrypty Gemiusa są zagnieżdżone tylko w tych wersjach stron które nie są przeznaczone dla stron mobilnych. To znaczy że jak serwer www wykryje że połączenie jest z urządzenia mobilnego kieruje przeglądarkę na mobilną wersję danego serwisu www gdzie skryptów Gemiusa zazwyczaj się nie umieszcza. Oczywiście jest tak o ile tylko dany serwis ma swoją wersję mobilną, ale obecnie bardzo wiele dużych (a zarazem liczących się) serwisów ma już swoją wersję mobilną. Także i bardzo duża grupa mniejszych serwisów ma wersje mobilną. Rzetelne dane w tej materii można pozyskać jedynie z logów serwerów firm hostingowych i z samych serwisów typu Onet, WP, Interia, itd. I z tego co wiem to dane Gemiusa rozmijają się z rzeczywistymi statystykami w sposób znaczny i poprzez to nie można ich traktować poważnie.

Odpowiedz

3. ~eneto
0

2014-01-10 10:18:46

Co ty za brednie piszesz, w chrome normalnie powiększasz obraz ile chcesz, bo chyba że jesteś ślepy i nosisz denka od słoika to wtedy nigdzie nic nie zobaczysz choć byś miał jedna literę na cały ekran.

Odpowiedz