DAJ CYNK

Gemius: iPad oraz iPhone najczęściej wykorzystywane do internetu

06.11.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3304

Ważne 2

2

iPad oraz iPhone to najpopularniejsze modele urządzeń mobilnych, za pomocą których internauci z Europy, Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki łączą się z Internetem - wynika z danych firmy Gemius.

iPad oraz iPhone to najpopularniejsze modele urządzeń mobilnych, za pomocą których internauci z Europy, Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki łączą się z Internetem - wynika z danych firmy Gemius.

Gemius sprawdził, z jakich modeli urządzeń mobilnych korzystają internauci z krajów, w których firma prowadzi pomiar ruchu na stronach www. Przeanalizowano okres od 21 do 27 października. Okazuje się, że najczęściej łączą się z siecią przy pomocy iPada. Tablet ten jest najpopularniejszy w Danii, pochodzi z niego blisko połowa (47%) ruchu w duńskim Internecie. Wyjątkiem jest Chorwacja oraz Macedonia, gdzie odpowiednio 23% i 21% ruchu z urządzeń mobilnych pochodzi z iPhone'a.



Produkty firmy Apple pozostawiają konkurencję daleko w tyle. Okazuje się bowiem, że we wszystkich badanych krajach drugim najpopularniejszym urządzeniem do przeglądania sieci jest również produkt firmy z Cupertino (iPad w Chorwacji i Macedonii, a w pozostałych krajach ? iPhone). Wyjątkiem jest Estonia, gdzie na drugiej pozycji pod względem udziału w ruchu internetowym znajduje się Samsung Galaxy Tab 2. Pochodzi z niego 11% odsłon mobilnych w tym kraju.

Źródło tekstu: Gemius

Komentarze
Zaloguj się
56. ~
0

2013-11-08 09:50:39

@52 jesli dla ciebie 32% to wiekszosc ruchu generowanego w necie to gratuluje znajomosci matematyki. i jeszcze jedno ... dyskusja na poziomie faktow to trudna sztuka, wiem ... nazywanie argumentow wypocinami swiadczy tylko o twoim niskim poziomie kultury.

Odpowiedz

55. ~
0

2013-11-08 07:52:03

54. No właśnie nas interesuje, które to urządzenie zajmuje 1 miejsce, bo urządzenia są od 3 miejsca w dół.

Odpowiedz

54. ~code
0

2013-11-07 21:38:12

@49: przecież potwierdziłeś dokładnie to, co napisałem i to, co pokazały testy :-) Ranking wskazuje pierwszą pozycję i jest nim urządzenie Apple. Dokładnie o tym pisałem. Nie ma się co spierać :-)

Odpowiedz

53. ~
0

2013-11-07 18:52:53

52. I tu masz rację. Pozostaje otwarte pytanie czy w związku z bardzo małym udziałem w ilości sprzedanego na tych rynkach sprzętu ten ruch nie jest ruchem sztucznym czyt. zbytecznym. Inna opcja jest tak, że ten sprzęt do niczego innego się nie nadaje i jeśli chodzi o ipada to się z tym w pełno zgadzam.

Odpowiedz

52. ~Digity
0

2013-11-07 18:24:50

@49 - czyli Apple jest numerem jeden i ma aż 32% udziału, jeśli chodzi o generowany ruch, drugi Samsung... no i po to były te całe twoje żałosne wypociny, żeby na końcu stwierdzić to co wiadomo od samego początku?

Odpowiedz

51. ~
0

2013-11-07 16:03:30

@50 brawo ... zaczynasz kojarzyc fakty. Tylko nie wiem po co to dodajesz skoro w rankingu producentow sprzetu mobilnego jest to juz zrobione, i tak w zaokragleniu: Apple 32%, Samsung 30%, Nokia 10%, Sony 6,5%, HTC 5% itd. Jedym slowem Apple wygrywa z kazdym z producentow osobno ale generuje mniej niz 1/3 ruchu mobilnego w sieci. Czyli wiekszosc ruchu mobilnego internetu NIE POCHODZI od iPhona i iPada.

Odpowiedz

50. ~KanonierKa
0

2013-11-07 15:49:24

38 "troche kulawe te zestwienie iPhone to nie jest 1 produkt, iPad tez nie a samsungi sa rozbite bardzo niskopozimowo az do na galaxy tab 2" jeśli chcesz, to podlicz Samsunga i Apple, mnie wyszło: Apple = 32.45%, zaś Samsung = 28.76%...

Odpowiedz

49. ~
0

2013-11-07 15:42:44

@48 i znowu naginanie faktow. Wg. Gemiusa na ktorego rankingi powoluje sie ten artykul jak i twoja wypowiedz produkty Apple to tylko 32% ruchu mobilnego w Polsce a wiec 68% pochodzi od innych producentow (30% z Samsunga) a jesli chodzi o systemy operacyjne to 5,7% ogolnego ruchu sieci w Polsce pochodzi z Androida a tylko 2,1 % z iOS ... skad wiec te wnioski o tym ze iPhone i iPad sa czesciej uzywane do przegladnia internetu??? Polecam lekture rankingow ze zrozumieniem.

Odpowiedz

48. ~code
0

2013-11-07 14:50:45

@47: niepokazujące Androida skrypty Gemiusa jednak go pokazują: http://ranking.pl/pl/rankings/mobile-devices-models.html , tak samo pokazuje Cnet http://news.cnet.com/8301-13579_3-57594876-37/ios-continues-to-t op-android-in-mobile-web-traffic/ - nie ma z czym się kłócić; iPhone i iPad są częściej używany do przeglądania internetu, po prostu.

Odpowiedz

47. ~Adam M
0

2013-11-07 13:57:11

Bezsensowna dyskusja, bo dane Gemiusa są bzdurne. Ich skrypty nie odnotowują prawidłowo połączeń z Androida. O rzetelne dane trzeba prosić duże firmy hostingowe a nie Gemiusa. A kto poprosi to się dowie że miażdżącą przewagę ma Android a nie iOS.

Odpowiedz

46. ~
1

2013-11-07 13:48:53

45. Nie wiem czy ktokolwiek może się ośmieszyć bardziej niż ty.

Odpowiedz

45. ~Digity
0

2013-11-07 13:22:29

@43 - stary, na prawdę, odpuść sobie... z każdym następnym komentarzem bardziej się ośmieszasz

Odpowiedz

43. ~
0

2013-11-07 12:49:05

42. To "niby" to ci się śniło? Z racji tego co piszesz to rzeczywiście wygląda na to, że ze znajomością techniki to kiepsko u użytkowników iOS.

Odpowiedz

40. ~
1

2013-11-07 11:29:35

38. Anddroid vs iOS masz tutaj http://ranking.pl/pl/rankings/operating-systems.html nie jest to co prawda tylko ruch mobilny a caly ruch w sieci ale te 2 systemy tez tam sa i latwo porownac (Android 5,7%, iOS 2,1%)

Odpowiedz