DAJ CYNK

Fani gier mobilnych najczęściej grają w domu i komunikacji miejskiej

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6105

Fani gier mobilnych najczęściej grają w domu (44%) oraz w komunikacji miejskiej (30%), a ponad 1/3 z nich gra tylko w darmowe gry - takie dane przynosi najnowsze badanie Mexad Games, przeprowadzone we współpracy z Mobile Institute. 

Zobacz: iQOO Pro 5G - gamingowy smartfon z 5G już w sierpniu
Zobacz: Kup gamingowy laptop MSI w sieci Play i wygraj hulajnogę

Jak podaje raport „Esport w Polsce”, polscy fani gier mobilnych najczęściej grają w domowym zaciszu (44%). Często zdarza im się również grać w szkole lub na uczelni (23%) czy w pracy (21%). Co ciekawe, aż 1/3 graczy mobilnych poświęca się tej rozrywce w podróży komunikacją miejską, a co 5. gra podczas oglądania telewizji, filmów czy seriali – najczęściej zdarza się to osobom między 34 a 44 rokiem życia. 

Fani gier mobilnych grają głównie w gry darmowe

Ponad 1/3 Polaków grających w gry na urządzeniach mobilnych pobiera tylko darmowe gry (37%). Co 5 płaci za gry od 5 do 10 zł (21%), a co 10 od 30 do 40 zł. Kwotę wyższą niż 50 zł byłoby w stanie zapłacić tylko 7% graczy.  

Zobacz: Asus ujawnił ceny nowego telefonu gamingowego ROG Phone 2
Zobacz: Asus ROG Phone 2 oficjalnie: na wyposażeniu ekran 120 Hz HDR oraz Snapdragon 855 Plus

Potencjał graczy mobilnych coraz większy 

Liczba graczy mobilnych z roku na rok rośnie. Raport Newzoo wskazuje, że w ubiegłym roku w Polsce wydatki na gry mobilne stanowiły 216 mln złotych (prawie 150 mln wygenerowały gry mobilne na smartfony, a 58 mln – gry na tablety). Stanowi to aż 40% łącznych wydatków na gry wideo w naszym kraju, a liczba ta plasuje nasz kraj na 8 miejscu w Europie

– Aby zacząć grać w gry mobilne jedyne czego potrzebujemy to smartfon lub tablet, dlatego bariera wejścia jest tutaj bardzo niska. Dodatkowo jest to rozrywka, którą można mieć zawsze przy sobie i która idealnie zapełni nawet 5 czy 10-minutowe przerwy w ciągu dnia – podsumowuje Arkadiusz Miegoń, wiceprezes Mexad Games.

Zobacz:  Premiera Xiaomi Black Shark 2 Pro już za nami. Smartfon jak Formuła 1
Zobacz: Xiaomi Black Shark 2 Pro nie taki szybki? Prawdziwe wyniki AnTuTu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Razer, wykresy: Mexad Games

Źródło tekstu: Mexad Games

Przewiń w dół do następnego wpisu