DAJ CYNK

Counterpoint: Nokia jest liderem aktualizacji Androida

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7049

Odpowiadająca za smartfony marki Nokia firma HMD Global zaktualizowała 96% swoich urządzeń do Androida 9.0 Pie. Trochę gorzej jest u Samsunga, Xiaomi i Huaweia. Pozostałe firmy powinny brać przykład z liderów.

Serwis Counterpoint Research sklasyfikował producentów smartfonów z Androidem pod względem skuteczności wdrażania najnowszej wersji mobilnego systemu Google'a.  W raporcie wzięto pod uwagę urządzenia, które sprzedawano od początku trzeciego kwartału 2018 roku do końca drugiego kwartału 2019 roku. Śledząc poszczególne marki (grafika poniżej) można zauważyć, że w tym czasie na rynku były dostępne urządzenia, dla których najnowsza wersja systemu to wydany pod koniec 2013 roku Android 4.4 Kitkat.

Zobacz: Statystyki Androida - maj 2019. Po 9 miesiącach od premiery Pie przekroczył 10%
Zobacz: Nokia pokazuje jak się powinno aktualizowac Androida

Jak widać na pokazanej wyżej grafice, liderem aktualizacji jest HMD Global. 96% urządzeń marki Nokia, sprzedawanych w podanym okresie, dostało Androida 9.0 Pie, natomiast na pokładzie pozostałych znajdował się Android 8.1 Oreo. Na drugim miejscu rankingu uplasował się Samsung - 89% sprzętu z Androidem dostało "Dziewiątkę", a na 7% królował Android 8.0 Oreo. Podium zamyka Xiaomi - na 84% urządzeń znalazł się Android Pie. Niewiele gorszy wynik uzyskała firma Huawei (82%).

Zobacz: Android 10 to nowy system mobilny Google
Zobacz: OneUI 2.0 i Android 10 dla Galaxy S10 - już wiemy, jak wygląda

Kolejne firmy w zestawieniu nie mają powodów do zadowolenia. W przypadku takich marek, jak Lenovo, Oppo, Vivo, LG czy Alcatel, mniej niż połowa lub dużo mniej niż połowa urządzeń z Androidem sprzedawanych w okresie 3Q2018 - 2Q2019 dostała możliwość pracy pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

A oto, ile czasu potrzebują producenci smartfonów z Androidem, na aktualizację systemu w produkowanych przez siebie urządzeniach do najnowszej wersji. Tu ponownie liderem jest HMD Global (Nokia).

Zobacz: Xiaomi Mi 9 jako pierwszy dostanie Androida 10
Zobacz: Android 10 - znamy datę aktualizacji dla pierwszych smartfonów

A jak to aktualnie wygląda u Was?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Counterpoint Research

Przewiń w dół do następnego wpisu