DAJ CYNK

OneUI 2.0 i Android 10 dla Galaxy S10 - już wiemy, jak wygląda

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 10241

Wczoraj Google ogłosił, że nowa wersja mobilnego systemu spod znaku robota otrzymała nazwę Android 10, wiadomo też, że system niedługo zacznie trafiać jako aktualizacja do wielu smartfonów. Wśród nich znajdą się też topowe modele Galaxy. Wyciekła rozwojowa wersja Androida 10 dla Galaxy 10 wraz z nowym interfejsem OneUI 2.0.

Google zamierza udostępnić ostateczną wersję Androida 10 w najbliższych tygodniach, jednak producenci, którzy tworzą własne wersje interfejsów, muszą już wcześniej się od tego przygotować. Samsung, jak się  okazuje, ma już rozwojową wersję OneUI 2.0 na Androidzie 10 i nawet można ją obejrzeć na wideo, które nakręcił jeden z portugalskich youtuberów. 

Zobacz: Android 10 to nowy system mobilny Google
Zobacz: Samsung patentuje smartfon z klapką i składanym ekranem

Z filmiku wynika, że nie należy spodziewać się spektakularnych zmian w interfejsie Samsunga. Niektóre elementy zostały przeprojektowane, na przykład pasek skrótów, gdzie można także znaleźć nagrywania ekranu. Z ekranu AOD będzie teraz łatwiejszy dostęp do Bixby, nowe elementy pojawią się też na ekranie blokady, chociaż z wideo wynika, że nie wszystko jeszcze działa.

Ciekawostka jest też integracja z systemem gestów ułatwiających obsługowe smartfonu w różnych sytuacjach, w tym jedną ręką. Są te same gesty, które wcześniej Samsung wydał w samodzielnej aplikacji One Hand Operation+, teraz mają być wbudowane w OneUI 2.0, co powinno zapewnić większą responsywność. 

Zobacz: Byliśmy na polskiej premierze Galaxy Note10 i Galaxy Note10+
Zobacz: Jeszcze nie wrócił właściwy Galaxy Fold, a Samsung pracuje nad Galaxy Fold Z

Zaprezentowana na filmie wersja  OneUI 2.0 przejdzie jeszcze dalsze etapy rozwoju, ale nie należy oczekiwać dużych zmian.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu