DAJ CYNK

Android 10 - znamy datę aktualizacji dla pierwszych smartfonów

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 49699

Po ogłoszeniu przez Google ostatecznej nazwy dla Androida Q, który teraz znany jest jako Android 10, pozostała już tylko jedna kwestia: kiedy do smartfonów zaczną trafiać aktualizacje z nowym systemem. Teraz już wiemy, że użytkownicy nie będą długo czekać. Przynajmniej niektórzy.

Google nie wydal jeszcze oficjalnego komunikatu dotyczącego rozpoczęcia aktualizacji do Androida 10, ale z pewnych źródeł wiadomo, kiedy to nastąpi. Pracownicy pomocy technicznej Google w dwóch niezależnych przypadkach ujawnili datę - 3 września. Od tego dnia  rozpocznie się wysyłka OTA do urządzeń. Na pierwszy ogień pójdą najnowsze smartfony Pixel 3/3XL, 3a/3a XL i co ważne, również modele z poprzedniej generacji - Pixel 2/2XL, mimo że mają już ponad dwa lata i teoretycznie już kończy im się okres wsparcia. Wszystkie te smartfony uczestniczyły w programie betatestów Androida 10 i wszystkie dostaną wersję finalną. 

Zobacz: Xiaomi Mi 9 jako pierwszy dostanie Androida 10
Zobacz: Android 10 to nowy system mobilny Google

A co z innymi smartfonami? Z dużym prawdopodobieństwem aktualizacje otrzymają nowsze modele z Android One. Wśród nich na pewno znajda się smartfony Motoroli z linii Moto One. Producent zamierza też dostarczyć nowy system do modeli z serii Moto G7.

Na początku września powinna wyjść aktualizacja dla smartfonu Nokia 8.1, który również uczestniczył w programie betatestów. W czwartym kwartale OTA trafi do Nokii 7.1, jednak w innych modelach pojawi się dopiero na początku 2020 roku.

Zobacz: OneUI 2.0 i Android 10 dla Galaxy S10 - już wiemy, jak wygląda

Wydanie Androida 10 w smartfonach producentów z własnymi nakładkami tradycyjnie potrwa dłużej. Wiemy już, że Samsung ma już w opracowaniu Androida 10 z OneUI 2.0. Firma Xiaomi obiecywała już wcześniej, że nowa wersja MIUI na bazie Androida 10 trafi do urządzeń w 4 kwartale bieżącego roku, a przypadku Redmi Note 7/Pro - na początku 2020 r. Jako pierwszy nowy system otrzyma Xiaomi Mi 9.

Zobacz: Huawei EMUI 10: nowe szczegóły na temat aktualizacji
Zobacz: EMUI 10 oficjalnie! Od 8 września w P30, inne modele też dostaną aktualizację

Aktualizację do Androida 10 zapowiedział ASUS (Zenfone 6), a także Huawei, który Androida 10 wyda jako EMUI 10 (dla modeli Huawei) oraz Magic UI 3.0 (dla smartfonów Honor). Jako pierwsze EMUI 10 w wersji beta dostaną modele Huawei P30 i P30 Pro, co nastąpi 8 września. Natomiast w drugiej połowie września, aktualizacje otrzymają modele Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20X i Mate 20 RS Porsche Design, a także smartfony Honor. 
 

Źródło tekstu: Phone Aren

Przewiń w dół do następnego wpisu