DAJ CYNK

iPhone 14 sprzedawał się najlepiej w 2Q2023. W TOP10 są też samsungi

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

iPhone 14 sprzedawał się najlepiej w 2Q2023. W TOP10 są też samsungi

Cztery iPhone'y firmy Apple oraz sześć Galaxy firmy Samsung – tak wygląda TOP10 najlepiej sprzedających się smartfonów w drugim kwartale 2023 roku. 

Producentów smartfonów jest wielu, ale w TOP10 najlepiej sprzedających się modeli w drugim kwartale tego roku znalazły się tylko produkty firm Apple i Samsung. Amerykanie mają jednak przewagę nad Koreańczykami, ponieważ cztery pierwsze miejsca zajmują iPhone'y, a dopiero na kolejnych są "Galaktyki".

TOP4 to cztery iPhone'y

W miesiącach kwiecień, maj i czerwiec 2023 roku najlepiej sprzedającym się smartfonem świata był iPhone 14. Urządzenie to, w porównaniu z 2Q2022, sprzedawało się lepiej od poprzednika w Ameryce Północnej oraz Europie. Na podium znalazły się również modele iPhone 14 Pro Max i iPhone 14 Pro. Sprzedaż tego drugiego (w stosunku do poprzednika i sytuacji sprzed roku) bardzo wzrosła w Azji i Europie.

Zobacz: O co tyle szumu? Testuję najsłabszego iPhone'a 14
Zobacz: iPhone 14 Pro - nudny, absurdalnie drogi i absolutnie genialny (test)

Najlepiej sprzedającym się smartfonem z Androidem w 2Q2023 okazał się Samsung Galaxy A14. Smartfony z samsungowej serii A szczególnie dobrze sprzedawały się w Azji oraz Ameryce Łacińskiej. Regiony te odpowiadały za 60% całkowitej sprzedaży 10 najpopularniejszych smartfonów Galaxy A w drugim kwartale roku.

Jeśli chodzi o jedynego flagowca z Androidem w TOP10, Samsunga Galaxy S24 Ultra, to za dwie trzecie jego globalnej sprzedaży odpowiadały dwa regiony, Ameryka Północna i Europa Zachodnia.

Zobacz: Samsung Galaxy S23 Ultra jest świetny, ale raczej go nie kupię (test)

Całe TOP10 najlepiej sprzedających się smartfonów w drugim kwartale 2023 roku można zobaczyć na umieszczonej poniżej infografice.

Smartfony TOP10 2Q2023

Rok wcześniej TOP10 wyglądało tak:

Smartfony TOP10 2Q2022

Zobacz: Dlaczego iPhone ma wyszukiwarkę Google? Apple kosi za to kupę siana

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Patryk Łobaza / Telepolis.pl

Źródło tekstu: Counterpoint