DAJ CYNK

Oppo w czołówce polskiego rynku smartfonów. Xiaomi i Samsung mają się czego bać

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Canalys rynek smartfonów w Polsce Xiaomi Samsung Oppo Lenovo Apple

Canalys przedstawił obraz polskiego rynku smartfonów w III kwartale 2021 roku. Na czele Xiaomi i Samsung, a podium zamyka Oppo, który ściga liderów.

Xiaomi i Samsung to liderzy rynku smartfonów w Polsce w trzecim kwartale tego roku. Obaj producenci zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w zestawieniu przygotowanym przez firmę Canalys, odpowiadając za 28% dostaw do naszego kraju każdy. Podium zamyka marka Oppo, która ma miała udział w dostawach na poziomie 11%, ale jednocześnie zanotowała największy wzrost liczby smartfonów w polskim TOP 5 (o 44% w ujęciu rocznym). Najwięcej straciło Apple (52%), które zamyka pierwszą piątkę.

Zobacz: Xiaomi Poco M4 Pro 5G? Proszę bardzo, tak wygląda!
Zobacz: Samsung Galaxy S22 Ultra - koniec mody na brzydotę?

Canalys rynek smartfonów w Polsce 3Q2021

Oppo zadebiutowało w Polsce zadebiutowało w styczniu 2019 roku i od tego czasu systematycznie buduje swoją pozycję na rynku. Obecnie markę rozpoznaje już około 60% Polaków. Od 2020 roku jej ambasadorem jest Marcin Prokop, znany dziennikarz i osobowość telewizyjna. 

Oppo Marcin Prokop
Marcin Prokop, ambasador Oppo w Polsce

Aktualnie w ofercie Oppo Polska znajdują się dwie linie smartfonów – seria Reno i seria A, a także urządzenia z kategorii elektronika noszona, takie jak smartwache czy słuchawki bezprzewodowe. We wrześniu 2021 roku do naszego kraju trafiły modele z serii Reno6.

Seria OPPO Reno6 zadebiutowała w Polsce we wrześniu 2021 roku i przez pierwsze 10 dni była dostępna w ofercie specjalnej. Już w tym początkowym okresie zanotowała ponad dwukrotnie lepszy wynik sprzedaży niż poprzednia generacja w analogicznym czasie.

– powiedziała Mo Zhang, Brand Manager marki Oppo w Polsce

Oppo Mo Zhang
Mo Zhang, Brand Manager, Oppo Polska

9 września 2021 roku firma Oppo oficjalnie poinformowała, że utworzyła nowe struktury dla 11 krajów z siedzibą operacyjną dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) w Warszawie. Dzięki obecności w Czechach, Kazachstanie, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Rosji, Słowacji, Turcji, Uzbekistanie oraz na Ukrainie i Węgrzech, Oppo zyskało dostęp do ponad 400 milionowej społeczności.

Zobacz: Oppo kontynuuje podbój Europy
Zobacz: Oppo Reno7 SE, Reno7 i Reno7 Pro – te telefony zadebiutują w listopadzie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis, Canalys, Oppo

Źródło tekstu: Canalys, Oppo

Przewiń w dół do następnego wpisu