DAJ CYNK

Apple zapłaci we Francji ponad 500 mln euro zaległego podatku

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3558

Firma Apple doszła do porozumienia z francuskimi organami podatkowymi i zapłaci ponad 0,5 mld euro zaległego podatku.

Czytając o tym, że firma Apple zgodziła się zapłacić zaległy podatek aż chciałoby się powiedzieć - też tak chcę! Nie musieć płacić podatków, a co najwyżej wyrażać zgodę na ich zapłacenie.

Jak dziwnie nie brzmiałoby powyższe zdanie, pokazuje dokładność Francuzów w walce o przestrzeganie przepisów podatkowych. Prezydent Macron bardzo naciska na uszczelnienie systemu podatkowego we Francji i efekty jak widać są bardzo dobre.

Zobacz: Apple przeprasza użytkowników za lukę w FaceTime. Aktualizacja z poprawką dopiero w przyszłym tygodniu

Jak poinformował miejscowy oddział Apple'a, cała sytuacja jest wynikiem wieloletniego audytu przeprowadzonego przez francuskie organy skarbowe i jego wyniki zostaną wkrótce upublicznione. Firma dodaje, że Apple jako międzynarodowa korporacja jest regularnie kontrolowany na całym świecie pod kątem poprawności podatkowej.

Zobacz: Apple wypadł poza podium najwyżej wycenianych firm amerykańskich. Z ponad biliona dolarów zostało niecałe 700 miliardów

Dokładna kwota zaległego podatku nie jest jeszcze znana, poza tym że wynosi ponad 500 mln euro, ale francuskie media mówią o dokładnie 571 mln euro.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu