DAJ CYNK

Andreas Maierhofer nowym prezesem T-Mobile Polska

21.03.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 13845

Ważne 8

14

Adam Sawicki podjął decyzję o odejściu z T-Mobile Polska z dniem 31 marca. Stanowisko prezesa zarządu 1 kwietnia obejmie Andreas Maierhofer.Adam Sawicki podjął decyzję o odejściu z T-Mobile Polska z dniem 31 marca. Stanowisko prezesa zarządu 1 kwietnia obejmie Andreas Maierhofer.

Tak jak pisaliśmy w tej wiadomości, z zarządu odchodzi też Elżbieta Wójcik, odpowiedzialna za rynek prywatny. Zastąpi ją Frederic Perron. Z kolei Włodzimierz Nowak zostanie nowym członkiem zarządu odpowiedzialnym za sprawy prawne, zarządzanie zgodnością i bezpieczeństwo.

Przyszły prezes T-Mobile Polska, Andreas Maierhofer jest obecnie prezesem zarządu Telekom Macedonia. Posiada szerokie doświadczenie w sektorze telekomunikacyjnym oraz IT. Karierę zawodową rozpoczął w 1987 roku w grupie Telekom Austria, od tego momentu piastował szereg stanowisk menedżerskich w różnych obszarach. W roku 1996 objął funkcję dyrektora departamentu rozliczeń, a w 1999 - funkcję dyrektora pionu usług detalicznych w Mobilkom Austria. Od roku 2004, jako Chief Operating Officer w Si.mobil Slovenia, był odpowiedzialny za marketing, sprzedaż, obsługę klienta oraz HR, a w roku 2006 objął stanowisko prezesa spółki. W kolejnych latach kontynuował międzynarodową karierę, przenosząc się do Bułgarii, gdzie objął stanowisko Chief Commercial Officer spółki Mobitel EAD, by następnie, od 2009 r., zostać jej prezesem.

Srini Gopalan, członek zarządu Deutsche Telekom, przewodniczący rady nadzorczej T-Mobile Polska powiedział:
Dziękujemy Adamowi Sawickiemu za Jego wkład w rozwój T-Mobile Polska w trudnych warunkach rynkowych i życzymy mu powodzenia w dalszych działaniach. Adam odegrał istotną rolę w przygotowaniu i wdrożeniu pierwszej fazy zmian w Spółce. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za pasję i zaangażowanie z jakimi je realizował. Cieszymy się, że Andreas Maierhofer zgodził się zastąpić Adama w tej roli. Jest doświadczonym menedżerem, posiadającym ogromne doświadczenie zarówno w telekomunikacji mobilnej, jak i stacjonarnej oraz posiadającym szeroką wiedzę w obszarze uruchamiania, zarządzania i integracji telekomów w skali międzynarodowej.

Do Zarządu T-Mobile Polska dołączy również Włodzimierz Nowak, obejmując stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za sprawy prawne, zarządzanie zgodnością i bezpieczeństwo. Włodzimierz Nowak przez lata związany był z obszarem obronności, z Ministerstwem Obrony Narodowej, Ministerstwem Cyfryzacji oraz pracował w strukturach NATO. Posiada rozległe doświadczenie i kompetencje z obszaru cyberbezpieczeństwa, które zdobywał między innymi jako Dyrektor Departamentu Informatyki i Telekomunikacji Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji.

Srini Gopalan dodał:
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dołącza do nas ekspert w obszarze tak wrażliwym i ważnym dla naszej działalności. Cieszymy się, że Włodzimierz Nowak wesprze nas swoim doświadczeniem na tym polu.

Elżbieta Wójcik, dotychczasowa dyrektor ds. rynku prywatnego, odpowiedzialna za komunikację rynkową, strategię marki, obsługę klienta, sprzedaż i zarządzanie kanałami sprzedaży odejdzie ze stanowiska członka zarządu T-Mobile Polska. Frederic Perron obejmie jej stanowisko z początkiem maja. Frederic Perron zajmował czołowe stanowiska w biznesie telekomunikacyjnym, między innymi w T-Mobile w Wielkiej Brytanii oraz Vodafone w Wielkiej Brytanii i Czechach. Przed przejściem do T-Mobile Polska był związany z Roger Communications, gdzie przez ostatnie 3 lata zajmował stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za Customer Management & Loyality.

Powody decyzji odejścia Adama Sawickiego nie zostały doprecyzowane w komunikacie T-Mobile Polska.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się