DAJ CYNK

Alphabet najbardziej wartościową firmą na świecie

02.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3479

Ważne 12

2

Apple przestało być najbardziej wartościową firmą na świecie. Palma pierwszeństwa przypadła założonej przez Google spółce Alphabet.

Apple przestało być najbardziej wartościową firmą na świecie. Palma pierwszeństwa przypadła założonej przez Google spółce Alphabet.

Alphabet osiągnął w III kwartale 2015 roku 21,329 mld dolarów przychodu, mając łączny kapitał na poziomie ponad 550 mld dolarów. Dzięki temu stał się bardziej wartościową firmą od Apple (538 mld dolarów kapitału).

Alphabet, to stworzona przez Google w sierpniu 2015 roku spółka, której zadaniem jest grupowanie pozostałych przedsiębiorstw firmy na zasadzie holdingu. Dzięki temu jedna, dominująca organizacja zarządza i kontroluje pozostałe. Pod Alphabet podlegają przedsiębiorstwa między innymi z branży technologicznej, nauk biologicznych, inwestycji, czy też badań naukowych.

Źródło tekstu: Alphabet; wł

Tagi: Alphabet apple
Komentarze
Zaloguj się
20. applefan_
0

2016-02-04 21:09:44

Uprzejmie informuje, ze wg obecnej wyceny[ Apple jest wart 538 mld $, a Alphabet 482 mld $

Odpowiedz

19. ~Darek
0

2016-02-02 21:00:12

Ciekawe, ale co nam z tej informacji, czy ta czy inna firma jest naj? Ja tego nie odczuwam. :D To bardziej chyba ciekawostka ....

Odpowiedz

18. ~
0

2016-02-02 18:36:58

Przeciez to superkorporacja, ktra ma pod soba inne korporacje i oficjalnie i nieoficjalnie. Calosc w rekach... ano wlasnie - tak faktycznie to NIKT nie wie kto stoi za tym tworem, kto ma taka wladze, ze zmusil np. Googla do akceptacji przejecia. Kwintesencja totalitaryzmu.

Odpowiedz

17. ~ooonie
1

2016-02-02 13:56:38

Sprzedaje wszystkie iPhony i maki. Zawsze stawiam na większych. Android góra.

Odpowiedz

16. ~pabloki
3

2016-02-02 12:59:28

ktoś z Was ma udziały w tym afabecie że takie emocje Wami targają?czy jak zalożę firmę pod nazwą abecadło to też będzie tyle warta?

Odpowiedz

15. ~amigo
4

2016-02-02 12:56:16

Apleffanie co ty z tego masz, że aple ma 10 miliardów czy 100 miliardów wiecej czy mnie goowno masz z tego i po co sie tak podniecasz tym .

Odpowiedz

14. applefan_
-6

2016-02-02 12:08:22

@13 właśnie gość napisał prawdę. Takie są faktyczne fizyczne dane.

Odpowiedz

13. ~
4

2016-02-02 11:44:43

@12 ty już zglupiales od tego ciągłego wsadzania sobie w zad bananow

Odpowiedz

12. ~heyah banana wsadza mi banana
-5

2016-02-02 11:08:23

ja mam tam taką aplikację giełda na swoim ajfonie i mi pokazuje że aple jest droższe o grube mld od tego alfabetu xD więc nie wiem o co taki szum xD

Odpowiedz

11. ~amigo
3

2016-02-02 11:06:48

Jedna i druga firma mało nas interesuje bo nic z tego my nie mamy. To są tylko dojarki USA i monopoliści. Pamiętam czasy jak się ludzie podniecali, że teraz Google skończy MONOPOL z MS i tak się prawie stało bo sami stali się MONOPOLISTAMI w wyszukiwarkach, w reklamie internetowej w systemach na telefony smartfon.

Odpowiedz

10. Brend
-4

2016-02-02 10:40:42

@4 - Cudowna logika - Najwięcej warta firma świata spadła na 2. miejsce rankingu = zbliża się jej koniec. Teraz jeszcze nazwij mnie fanbojem :).

Odpowiedz

5

2016-02-02 09:20:06

"Alphabet najbardziej wartościową firmą na świecie"

Odpowiedz

-10

2016-02-02 09:14:24

@7 nie ma nigdzie informacji, że Alphabet jest wart 550 mld USD oraz że jest więcej wart od Apple.

Odpowiedz

7. iperyt
9

2016-02-02 09:04:12

@6 Bo to inne źródło niż to na które powołuj się Orson , jednak tytuł i treść potwierdzają prawdziwość słów napisanych przez Orsona.

Odpowiedz

-10

2016-02-02 08:55:02

@5 nie piszą ani słowem o rzekomym 550 mld USD w przypadku Alphabetu oraz "At the official close of trade, Alphabet was worth $530.1 billion based on its share value, compared to $534.7 billion for Apple, but shares in the Internet search colossus soared in after-hours trading to reach $791 shortly before 0400 GMT." oznacza, że dobili do 530, a trading after-hours nie jest wyceniony.

Odpowiedz