DAJ CYNK

A jednak nie milion! Ile Galaxy Foldów sprzedał Samsung?

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7399

Samsung Galaxy Fold sprzedał się w liczbie miliona egzemplarzy – ta informacja robi wrażenie, biorąc pod uwagę trudny start urządzenia i wysoką cenę. Tyle że jest nieprawdziwa. Samsung wycofuje się rakiem z wcześniejszego oświadczenia.

O milionie sprzedanych Galaxy Foldów mówił Young Sohn, prezes Samsung Electronics. Podczas wydarzenia TechCrunch Disrupt Berlin powiedział on: „myślę, że chodzi o to, że sprzedajemy milion tych produktów. Milion ludzi chce korzystać z tego produktu za 2000 dolarów”. Te słowa zostały podchwycone przez serwisy technologiczne na całym świecie i wzbudziły entuzjazm wśród fanów marki. Jak się jednak okazuje, Young Sohn pospieszył się ze swoim oświadczeniem .

Zobacz: Samsung sprzedał milion składanych telefonów Galaxy Fold
Zobacz: Nie kolejny Galaxy Fold, tylko Galaxy W20 5G - to już prawie pewne

Samsung wydał dziś oficjalny komunikat dla koreańskiej agencji prasowej Yonhap. Zaprzecza w nim doniesieniom medialnym mówiącym o milionie sprzedanych egzemplarzy Galaxy Folda. 

Jak podaje agencja, rzecznik Samsunga powiedział, że Sohn mógł pomylić liczbę sprzedanych egzemplarzy ze wstępnym celem sprzedaży firmy na ten rok. Podkreślił przy tym, że sprzedaż pierwszego składanego telefonu Samsunga nie osiągnęła 1 miliona sztuk.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold - jak ja go pragnę! Miałem hejtować, nie potrafię
Zobacz: Opinie: Samsung Galaxy Fold [wideo]

Niestety, rzecznik Samsunga nie ujawnił, jaki jest aktualny wolumen sprzedaży Galaxy Folda. Sam producent jakiś czas wcześniej określał swój cel sprzedaży na 500 tysięcy sztuk. Analitycy rynkowi przewidywali, że będzie to 400 – 500 tysięcy, więc ich prognozy nie odstawały bardzo od planów producenta. Niewykluczone jednak, że Samsung przekroczył już ten poziom i ma nadzieję, że jeszcze w tym roku osiągnie pułap jednego miliona, o którym mówił Young Sohn. 

Plany Samsunga na przyszły rok są ambitne. Cytowany przez koreańską agencję analityk z Kyobo Securities, Choi Bo-young, podaje, że Samsung zamierza sprzedać w 2020 roku 6 milionów sztuk swojego Folda, a w 2021 – aż 20 milionów. W tym przypadku chodzi zapewne o wszystkie – także przyszłe modele z linii Galaxy Fold. Według nieoficjalnych doniesień nowy model Galaxy Folda zostanie zaprezentowany już w lutym.

Zobacz: Galaxy Fold 2 zadebiutuje w lutym i będzie kosztował tylko milion
Zobacz: Samsung Galaxy S11 i Galaxy Fold 2 zadebiutują 18 lutego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Yonhap, SamMobile

Przewiń w dół do następnego wpisu