DAJ CYNK

Nie kolejny Galaxy Fold, tylko Galaxy W20 5G - to już prawie pewne

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Galaxy W20 5G

Kolejny rozkładany smartfon z elastycznym ekranem nie będzie należał do rodziny Galaxy Fold, lecz zadebiutuje jako reprezentant innej linii - W. Już w listopadzie będzie miała miejsce premiera modelu Galaxy W20 5G, który bardzo pasuje do ostatnich zapowiedzi Samsunga.

Pierwsze doniesienia o Galaxy W20 5G pojawiły się już miesiąc temu, gdy w sieci zaczęło krążyć zdjęcie przedstawiające dostrzeżony gdzieś przypadkowo plakat z tym modelem. Teraz ta sama grafika powraca już jako oficjalna informacja. W chińskiej serwisie Weibo operator China Telecom zapowiedział zbliżająca się premierę nowego rozkładanego smartfonu Samsunga, która odbędzie się 13 listopada. O Galaxy W20 5G wiadomo tylko tyle, że jest to rozkładany model z elastycznym ekranem. Po złożeniu urządzenie będzie miało kształt zbliżony do kwadratu. 

Zobacz: Tak będzie wyglądał Galaxy Fold 2! Samsung ujawnił projekt na konferencji
Zobacz: [Aktualizacja 2] Samsung Galaxy Fold debiutuje na polskim rynku. Można go zobaczyć w wybranych salonach Wielkiej Czwórki

Niemal identyczny pomysł na smartfon, ale pokazany w innym ujęciu, Samsung zaprezentował ostatnio w krótkim filmiku na konferencji SDC2019. Wideo przedstawia nowoczesną, elastyczną wersję dawnych telefonów z klapką. Wtedy producent nie ujawnił, co to za model, ale porównanie do pierwszego Galaxy Folda mogło sugerować, że to kolejny smartfon z tej linii, na przykład Fold 2. Najwyraźniej będzie to jednak Galaxy W20 5G. 

Jak wynika z nazwy, debiutujący w China Telecom model będzie obsługiwał sieć 5G, jednak pozostałych parametrów technicznych i ceny będzie się można tylko domyślać. W zeszłym roku w Chinach debiutował inny przedstawiciel tej linii, czyli W2019, w którym znalazł się układ Snapdragon 845. Jego nowoczesny następca  Galaxy W20 5G powinien więc otrzymać Snapdragona 855.

Zobacz: Samsung ciągle robi telefony z klapką. W2019 to flagowiec z dwoma ekranami Super AMOLED
Zobacz: Wyniki Samsunga za 3Q2019 - Galaxy Note10 sprzedaje się lepiej od poprzednika, ale firmę hamują półprzewodniki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GizChina

Przewiń w dół do następnego wpisu