DAJ CYNK

Tak będzie wyglądał Galaxy Fold 2! Samsung ujawnił projekt na konferencji

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5992

Tak będzie wyglądał Galaxy Fold 2

Podczas dwudniowej konferencji Samsung Developers Conference, która odbywa się w kalifornijskim San Jose, koreański producent przedstawił - na razie w formie wizualizacji - urządzenie, które najprawdopodobniej wejdzie na rynek jako Galaxy Fold 2.

Projekty Samsunga, które ujawniały pomysły na kolejnego Galaxy Folda, znane są już od jakiegoś czasu, bo pojawiały się w formie szkiców patentowych. Zawsze były to jednak zapowiedzi urządzeń, które mogły powstać, ale nie musiały, bo złożenie patentu nie przesądza o rynkowej premierze. Teraz jednak Samsung sam ujawnił możliwy kształt nowego rozkładanego smartfonu.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold 2 będzie obsługiwał S Pen, zastąpi Galaxy Note?
Zobacz: Samsung Fold 2 będzie tańszy i kwadratowy

Prezentacja miała miejsce podczas konferencji dla programistów -  Samsung Developers Conference - która rozpoczęła się wczoraj w San Jose w Kalifornii. Producent zapowiedział kilka nowości i na początku prezentacji nowej wersji OneUI zaprezentował też krótką animację filmową, przedstawiającą kształt przyszłego Folda. Wideo można też już zobaczyć na YouTube.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold - jak ja go pragnę! Miałem hejtować, nie potrafię
Zobacz: Opinie: Samsung Galaxy Fold [wideo]

Z tej prezentacji wynika, że tym razem Samsung wykorzysta formę klapkową  - smartfon będzie rozkładał się nie na boki, jak pierwszy Galaxy Fold (który pojawia się na filmie jako porównanie), lecz wzdłuż poziomej osi, od dołu do góry. Z wideo należy też wnioskować, że Fold 2 będzie mniejszy, ale tym samym bardziej poręczny - po złożeniu przybierze zgrabną, kwadratową formę, całość więc będzie na pewno zajmowała mniej miejsca w kieszeni. 

W końcowych ujęciach na filmie widać też, jak Samsung wyobraża sobie jeden ze sposobów korzystania z takiego ekranu. Smartfon może być do połowy złożony, w górnej części można wyświetlać film, a w dolnej, leżącej płasko, znajdą się kontrolki do sterowania odtwarzaniem. Nie wiadomo też, czy na zewnętrznej stronie składanej obudowy pojawi się dodatkowy wyświetlacz, bo tego wideo Samsunga w ogóle nie pokazuje. Klasyczna, klapkowa forma telefonu zawsze wiązała się z drugim wyświetlaczem, nawet niewielkim - ten element jest bardzo przydatny do tego, by użytkownik mógł bez rozkładania urządzenia ocenić, kto dzwoni lub wysyła wiadomość.

Zobacz: Nowy Galaxy Fold będzie tańszy i zupełnie inny od poprzednika
Zobacz: Jeszcze nie wrócił właściwy Galaxy Fold, a Samsung pracuje nad Galaxy Fold Z

Według wcześniejszych, nieoficjalnych doniesień, nowy Fold 2 będzie miał oznaczenie SM-F700F i nazwę kodową „Bloom”. Urządzenie ma być wyposażone w ekran 6,7 cala, a jego cena nie powinna przekraczać 2 tys. USD (ok. 7680 zł), byłby to więc model już  bardziej przystępny. Według tych przecieków, które też mówią o klapkowej formie, na zewnątrz znajdzie się dodatkowy wyświetlacz o przekątnej 1 cala.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: SamMobile

Przewiń w dół do następnego wpisu