DAJ CYNK

Samsung Galaxy Fold 2 będzie obsługiwał S Pen, zastąpi Galaxy Note?

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5128

Samsung Galaxy Fold 2 będzie obsługiwał S Pen, zastąpi Galaxy Note

Samsung wciąż boryka się z problemami, związanymi z pierwszym rozkładanym smartfonem Galaxy Fold, nie przeszkadza mu to jednak w planowaniu kolejnej edycji urządzenia. Z najnowszej dokumentacji patentowej wynika, że  Galaxy Fold 2 zapewni obsługę rysika S Pen. 

Najnowsze szkice i opisy patentowe zdobył specjalizujący się w tym serwis LetGoDigital, który przygotował też prawdopodobne wizualizacje urządzenia. Dokumentacja została złożona 14 sierpnia w europejskim biurze patentowym EUIPO i światowym WIPO, a niecałe dwa tygodnie później, a więc bardzo szybko, 26 sierpnia doczekała się oficjalnej publikacji przez te urzędy. Uzupełnia ją także aplikacja złożona w Stanach Zjednoczonych. 

Zobacz: Samsung Galaxy Fold w Polsce od 18 października
Zobacz: Nowy Galaxy Fold, stare problemy z ekranem

Ze szkiców wynika, że Samsung przygotowuje trzy różne warianty swojego rozkładanego urządzenia, ale jest mało prawdopodobne, by odpowiadało to trzem oddzielnym urządzeniom. 

Z części szkiców wynika, że Galaxy Fold 2 będzie obsługiwał piórko S Pen, zarówno gdy smartfon jest złożony, jak i po rozłożeniu do formy tabletu. Co również ciekawe, za pomocą S Pena będzie można przeciągać różne elementy z jednej części ekranu na drugą, nawet gdy Galaxy Fold 2 będzie częściowo złożony. Tego typu gesty rysika działałyby także na zewnętrznym ekranie urządzenia. 

Samsung Galaxy Fold 2 ma być wyposażony w ekran, który po rozłożeniu będzie miał przekątną 8 cali. W formie złożonej urządzenie przypomina raczej dawne PDA - jest bardziej kanciaste i ma inne proporcje niż modne dziś smukłe i zaokrąglone smartfony.

Zobacz: Wyginają Galaxy Folda 200 tysięcy razy - test w maszynie FoldBot
Zobacz: Składany Galaxy Fold to odporny smartfon, który zadziwiająco łatwo można uszkodzić

W obudowie znajdzie się także miejsce na chowanie rysika S Pen, co ciekawie współbrzmi ze wcześniejszymi doniesieniami, że Samsung zamierza połączyć zbyt już podobne do siebie linie Galaxy S i Galaxy Note. Wtedy seria Fold przejęłaby miejsce Note’ów i miałoby to sens - taki smartfon wyraźnie by się odróżniał od innych smartfonów Samsunga.

Zobacz: Evan Blass: Samsung Galaxy One zamiast S11 i Galaxy Fold zamiast... Galaxy Note'a

Według różnych spekulacji Samsung Galaxy Fold 2 może zostać pokazany na targach MWC 2020. Z drugiej jednak strony seria Galaxy Fold wciąż wydaje się niedojrzała, więc Samsung może odłożyć te plany na dalszą przyszłość.

Źródło tekstu: LetGoDigital, Gizmochina

Przewiń w dół do następnego wpisu