DAJ CYNK

Wyginają Galaxy Folda 200 tysięcy razy - test w maszynie FoldBot

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5552

Wyginają Galaxy Folda 200 tysięcy razy - zobacz test na żywo!

Samsung Galaxy Fold wchodzi do sprzedaży na kolejnych rynkach, w tym także do Polski, ale wątpliwości, czy wyginany smartfon jest już tak odporny, jak obiecuje producent, pozostają. Dziennikarze amerykańskiego serwisu CNET postanowili sprawdzić jeden z aspektów odporności Folda - wytrzymałość na zginanie. Trwający wciąż test można obejrzeć na żywo na YouYube. 

Samsung naprawiał swojego Galaxy Folda przed dobre kilka miesięcy, a zaprezentowana na targach IFA nowa edycja miała być pozbawiona wcześniejszych wad. Wcześniejszych być może już nie ma, ale wyginany smartfon wciąż narażony jest na mniejsze lub większe usterki.

ZobaczSamsung Galaxy Fold w Polsce od 18 października
Zobacz: Nowy Galaxy Fold, stare problemy z ekranem

Samsung określił wytrzymałość Galaxy Folda na 200 tysięcy wygięć i zgięć. Dziennikarze serwisu CNET potraktowali to zapewnienie dosłownie - wypożyczyli do firmy SquareTrade skonstruowaną specjalnie w tym celu maszynę FoldBot, której zadaniem jest otwieranie i zamykanie Galaxy Folda. Maszyna zgina urządzenie Samsunga kilka razy na sekundę, więc licznik dość szybko się zmienia. 

Zobacz: Nowy Galaxy Fold będzie tańszy i zupełnie inny od poprzednika
Zobacz: Opinie: Samsung Galaxy Fold [wideo]

Jakie są szanse, że Galaxy Fold przetrwa łby taki test przed osiągnięciem górnej granicy? Z tym może być problem, bo producent maszyny FoldBot już wcześniej prowadził podobne testy i po 18,5 tysiącach zgięć pojawiło się drobne rozlanie ekranu.

Test został zakończony po około 120 tysiącach zgięć, co odpowiada trzem latom pracy po 10 zgięć dziennie. Testerzy ocenili, że nastąpiło wyraźne pogorszenie jakości zawiasu w Galaxy Foldzie, przestał też działać ekran, co z kolei budzi obawy, że do deklarowanych przez Samsunga 200 tysięcy nie udałoby się dojść

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CNET

Przewiń w dół do następnego wpisu