DAJ CYNK

Samsung Fold 2 będzie tańszy i kwadratowy

Mieszko

Sprzęt

Pierwszy składany Galaxy Fold po miesiącach opóźnień i zmianach konstrukcyjnych w końcu ma wejść do sprzedaży. Spodziewana jest jego druga premiera na targach IFA, a na wybranych rynkach smartfon już we wrześniu ma trafić do sklepów. Tymczasem słychać już o jego następcy - modelu, który można umownie nazwać Galaxy Fold 2.

Nowe informacje o kolejnym składanym smartfonie Samsunga podał dziś serwis Bloomberg. Z doniesienia wynika, że koreański producent już opracowuje takie urządzenie. Ma ono mieć ekran o przekątnej 6,7 cala, a po złożeniu jego obudowa przybierze kształt kwadratu. Całość będzie więc przypominała trochę telefon z klapką w wersji określanej mianem „puderniczka”. 

Zobacz: Samsung Galaxy Fold: w USA ponownie ruszyła wstępna rejestracja na składany telefon
Zobacz: Samsung Galaxy Fold może się pojawić w Korei Południowej już 6 września

Opracowując obudowę do Folda 2, Samsung współpracuje z amerykańskim projektantem o nazwisku Thom Browne. Tym razem Koreańczycy chcą stworzyć smartfon skierowany do szerszego grona odbiorców, ale przede wszystkim do osób zainteresowanych lifestylem. Taki telefon byłby dla nich rodzajem modnego gadżetu, czegoś, czym wypada się pochwalić w towarzystwie. Dla fanów technologii też ma coś być: najnowocześniejszy, wyginany ekran schowany w obudowie wywołującej nostalgiczne wspomnienia dawnych telefonów z klapką. To przypomina trochę doniesienia na temat nowej Motoroli RAZR.

Zobacz: Motorola RAZR na Święta. Smartfon zadebiutuje w grudniu
Zobacz: Motorola RAZR V4 - wideo pokazuje jak może działać składany smartfon

Z relacji Bloomberga wynika również, że powstający Fold 2 będzie miał aparat do selfie umieszczony w okrągłym wycięciu w ekranie - w jego górnej części, identycznie jak w Galaxy Note 10. Na zewnątrz, z tyłu znajdzie się natomiast podwójny aparat, który jednak po złożeniu pojawi się na przednim panelu, z czego wynika, że pozwoli robić również zdjęcia selfie.

Poza zmianą kształtu Samsung chce, by jego nowy Fold był bardziej przystępny cenowo. Dalszy rozwój tego projektu jest jednak uzależniony od tego, jak rynek przyjmie pierwszego Folda. Jeżeli prognozy będą pomyślne, jego następca pojawi się na początku 2020 roku.  

Zobacz: Jeszcze nie wrócił właściwy Galaxy Fold, a Samsung pracuje nad Galaxy Fold Z
Zobacz: Samsung Galaxy Fold został przeprojektowany, już się nie łamie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Bloomberg

Przewiń w dół do następnego wpisu