DAJ CYNK

Samsung sprzedał milion składanych telefonów Galaxy Fold

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8192

Samsung Galaxy Fold strona telepolis.pl

Samsung Galaxy Fold sprzedał się w liczbie miliona egzemplarzy - powiedział w Berlinie prezes Samsung Electronic Young Sohn. To dwa razy więcej, niż wynosiły prognozy.

- Myślę, że chodzi o to, że sprzedajemy [milion] tych produktów. Milion ludzi chce korzystać z tego produktu za 2000 dolarów.

- powiedział Young Sohn, prezes Samsung Electronics

Zacytowane powyżej słowa padły podczas wydarzenia TechCrunch Disrupt Berlin. Milion sprzedanych egzemplarzy składanego smartfonu Samsung Galaxy Fold to znacznie więcej, niż szacowano w październiku tego roku. Według prognoz nabywców do teraz miało znaleźć pół miliona tych urządzeń. Wkrótce opublikujemy na łamach TELEPOLIS.PL obszerną recenzję Folda.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold - jak ja go pragnę! Miałem hejtować, nie potrafię
Zobacz: Opinie: Samsung Galaxy Fold [wideo]

Galaxy Fold został po raz pierwszy zaprezentowany podczas lutowych targów MWC 2019 w Barcelonie, a na światowe rynki miał trafić w kwietniu. Szybko się jednak okazało, że telefon ma poważne wady konstrukcyjne związane z elastycznym wyświetlaczem i zawiasami, dlatego premiera rynkowa została odwołana. Samsung wziął się za naprawianie swojego topowego modelu i zaprezentował go jeszcze raz podczas berlińskich targów IFA, które odbyły się we wrześniu tego roku. Smartfon trafił też w końcu do sprzedaży, również w Polsce.

Zobacz: iFixit sprawdził, jak Samsung naprawił telefon Galaxy Fold
Zobacz:  Samsung Galaxy Fold w Polsce od 18 października

W przyszłym roku Samsung planuje rozszerzyć zasięg składanych smartfonów. Dotychczasowe doniesienia medialne mówią o 6 milionach takich urządzeń w 2020 roku. Wiele będzie zależeń od tego, jak światowe rynki przyjmą następcę Folda. Samsung Galaxy Fold 2, którego zobaczymy prawdopodobnie razem z nową serią Galaxy S11, ma być inny, podobny w sposobie składania do Motoroli RAZR.

Zobacz: MOTOROLA RAZR - cała prawda o telefonie
Zobacz: Samsung Polska udostępnił harmonogram aktualizacji smartfonów Galaxy do Androida 10

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: techcrunch.com, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu