DAJ CYNK

8 miesięcy ograniczenia wolności za pirackie materiały Canal+ w serwisie patrzajto.pl

30.09.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4887

Ważne 0

0

canal+

Właściciel serwisu patrzajto.pl został skazany na 8 miesięcy ograniczenia wolności za rozprzestrzenianie pirackich materiałów należących do Canal+.

Do zatrzymania pirata przyczyniła się sekcja do spraw piractwa telewizyjnego Platformy Canal+. W ramach prowadzenia regularnego monitoringu sieci jej pracownicy trafili na serwis patrzajto.pl, w którym rozprzestrzeniane były odcinki drugiego sezonu serialu "Belfer". Wiadomości kierowane do administratora serwisu z prośbą o zdjęcie materiałów nie przyniosły rezultatu. Po ustaleniu danych właściciela serwisu oraz zabezpieczeniu materiałów, trafiły one do organów ścigania.

Zobacz: Canal+ i Netflix łączą siły. Teraz we Francji, w przyszłości również w Polsce
Zobacz: Platforma CANAL+ to nowa nazwa nc+

Sąd po zapoznaniu się z dowodami i rozpatrzeniu sprawy skazał oskarżonego na 8 miesięcy ograniczenia wolności za popełnienia przestępstwa z art. 116 ust. 1 i 3 Ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Właściciel serwisu chciał skorzystać z modelu, w którym operuje obecnie większość pirackich serwisów VOD, starając się uniknąć odpowiedzialności karnej. Celowo nie udostępniał treści poprzez własną infrastrukturę hostingową, tylko wykorzystywał odtwarzacze wideo zewnętrznych serwisów, osadzając je na stronie internetowej. W takiej sytuacji organy ścigania często były bezsilne i przyjmowały tłumaczenia sprawców, w których Ci informowali, że wszystkie treści pochodzą z zewnętrznych serwisów hostingowych i są zamieszczane przez użytkowników, na co właściciele stron nie mają wpływu. To pierwszy tak ważny wyrok, który może stać się punktem odniesienia przy kolejnych tego typu sprawach

-  mówi jeden z członków sekcji  dw. z piractwem telewizyjnym Platformy Canal+.

Zobacz: Disney: dzielenie się kontem jak w Netflixie to piractwo

To kolejny wyrok skazujący pirata na karę ograniczenia wolności. W maju ubiegłego roku właściciel serwisu futbolhd.tv został skazany na karę dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat oraz zapłatę 160 000 zł nawiązki na rzecz ITI Neovision S.A. za rozpowszechnianie transmisji meczów piłki nożnej bez uprawnień.

Zobacz: Xiaomi Black Shark 2 Pro trafi do Europy. Premiera już 9 października

Źródło tekstu: Canal+

Przewiń w dół do następnego wpisu