DAJ CYNK

Canal+ i Netflix łączą siły. Teraz we Francji, w przyszłości również w Polsce

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6022

Netflix podpisał umowę z Canal+, dzięki czemu serwis będzie dostępny w ofercie telewizyjnej operatora we Francji. Wkrótce podobny model będzie dostępny również w Polsce.

W ramach umowy Netflix będzie dostępny w ofertach abonamentowych Canal+ od 15 października. Miesięczny koszt pakietu Ciné / Séries wyniesie 35 euro. Podczas ogłoszenia partnerstwa pojawiła się informacja, że w przyszłości zostanie ono rozszerzone o inne kraje, w tym Polskę.

Zobacz: Netflix Originals - wrześniowa lista tytułów do obejrzenia w polskiej wersji popularnego serwisu VoD

Maxime Saada, prezes zarządu Canal+ powiedział, że wraz z uruchomieniem nowych platform streamingowych Apple'a i Disneya, będzie ich na rynku dużo, może nawet zbyt dużo. Partnerstwo z Netflixem ma "uchronić" klienta przez zgubieniem się w gąszczu ofert.

Zobacz: Apple TV+ od 1 listopada również w Polsce
Zobacz: Disney+: Cena i szczegóły oferty VoD

Obecnie z Netflixa korzysta we Francji 6 mln użytkowników. Milion z nich już teraz korzysta również z abonamentu Canal+. Z kolei pakiet Ciné / Séries, w którym Netflix będzie dostępny, jest opłacany przez 2 mln użytkowników.

Netflix pojawia się w coraz szerszej grupie operatorów. Obok francuskiego Canal+ podobne umowy zostały zawarte z operatorem Sky w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Zobacz: Samsung Galaxy Note10 - test telefonu prawie doskonałego
Zobacz: Startuje certyfikacja Wi-Fi 6. Nowy standard to nowe możliwości

 

Źródło tekstu: lunion; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu